Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przepukliny pachwinowej po zawale i zatorze mózgu


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Od niedawna mój dziadek lat 82 dostał przepukliny w pachwinie po lewej stronie.Jest po zawale serca i zatorze mózgu(wszystko wydarzyło się więcej niż 5 lat temu).Moja babcia ciężko chorowała .Pewnego dnia upadła i dziadek próbował ją podnieść,prawdopodobnie stąd przepuklina.Babcia zmarła w maju,dziadek nie wie czy poddać sie operacji,bo boi się ,że umrze a wtedy nie będzie się miał kto nami zająć(mam jeszcze brata,jestem niepełnoletnia).Lekarz powiedział ,że zdarzały się przypadki zgonów podczas operacji.Dziadek nosi pas antyprzepuklinowy.Nie boli go nic,wcześniej też nie bolało,ale *guz*się powiększa.Niewiemy co robić.Ogólnie dziadek dobrze się trzyma,pracuje .Ale zawał i zator mózgu robią swoje.Czy dziadek powinien poddać się operacji?Jakie ma szanse wyzdrowieć bez operacji i czy wogóle by przeżył bez niej?Proszę o odpowiedź.Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W takim przypadku zabieg powinien zostać wykonany w znieczuleniu regionalnym, nie ogólnym. Oczywiście o wskazaniach do operacji decyduje lekarz chirurg i anestezjolog po osobistym zabadaniu pacjenta i przeprowadzeniu badań laboratoryjnych. Nieleczona przepuklina grozi niedrożnością jelit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×