Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krostki na żołędziu i penisie


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 20 lat i od kiedy właściwie interesuje się sprawami mojego członka ( 14 lat) znajdują się na nim małe krostki koloru jaśniejszego od skóry. Umiejscowione są one na żołędziu, głownie u ujścia cewki moczowej, oraz pod napletkiem, z tym, ze tylko na dolnej części penisa. Są maleńkie około milimetra średnicy. Nie bolą, nie swędzą. http://img807.imageshack.us/img807/2372/zdjcie0090.jpg http://img19.imageshack.us/img19/322/zdjcie0085f.jpg Ostatnio trafiłem na artykuł o kłykcinach kończyńczystych, jednak nie opisywał on dokładnie tego schorzenia u mężczyzn i boję się czy to nie jest przypadkiem ta choroba. Jednak nie mogłem się nią zarazić przez kontakt płciowy, jedyna możliwość to kontakt z toaletą. Na mosznie i skórze na penisie mam niegroźne prosaki, ale czy mogą one występować również pod napletkiem i na żołędziu? Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okresie dojrzewania jak donoszą statystyki ponad 20% mężczyzn pojawiają się w okolicach genitaliów, głównie na skórze prącia, jąder, a niekiedy również na żołędzi tzw. prosaki często pozostają .Leczenie farmakologiczne prosaków jest na chwilę obecną zupełnie bezowocne. Na rynku jak na razie brak preparatów skutecznych. Próby zastosowania Alantanu, Metronidazolu, Acykloviru, Zoviraxu, przeróżnych maści antybiotykowych i wielu innych nie przynoszą oczekiwanych rezultatów i wydają się być bezzasadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Problematyk

Ja również mam prosaki na penisie.. mam 15 lat. Na żołędziu przed tą dziurką moczową oraz tą drugą co wylatuje nasienie, mam malutkie krostki koloru skóry (może trochę jaśniejsze).. cały czas się boję a rodzicom nie powiem :/ Nie szczypią, nie bolą.. - może czasami coś czuć,szczypanie lecz samo szczypanie było odczuwalne gdy nawet niczego takiego nie miałem - to już jest normal, więc się nie boję. Skoro to nic poważnego trochę się uspokoiłem.. ale czy aby na pewno? Jeżeli możesz odświesz zdjęcia.. porównam z moim.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×