Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesne przelewanie się w jelitach i kolki


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 27 lat i stwierdzone liczne niewielkie złogi w pęcherzyku. Jestem wegetariankę, nie jem smażonych ani tłustych potraw. Dzisiaj dostałam niesamowitych bóli w okolicach żeber (zjadłam jogurt). Najpierw miałam wrażenie , że to wzdęcia, ale potem ból zrobił się nie do zniesienia. Nie mogłam oddychać, miałam wrażenie że coś rozsadza mi żebra. Jednocześnie bolało mnie praktycznie tylko w żebrach. Ból trwał krótko - kilkanaście minut i sam ustał. Wylądowałam jednak na pogotowiu, zrobiono mi usg i rtg kręgosłupa - nie wykazał ani stanu ostrego woreczka, ani zmian w kręgosłupie. Nie wiem co robić jeśli ten ból pojawi się znowu, oprócz tego bardzo często mam bolesne przelewanie się powietrza w jelitach - raz wyżej, raz niżej. Czy mógł być to jednak ból woreczkowy i co jeść żeby na ten moment się on nie powtórzył. Mam również stwierdzone jelito drażliwe ( ale nie za bardzo wiem czym się ono objawia) Wyjezdzam na 2 miesiące i nie wiem co robic. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli był to ból kolkowy to prawdopodobne, że związany był z kamicą pęcherzyka żółciowego. Występuje on często po spożyciu tłustych potraw, zatem dieta lekko strawna nie powinna wywoływać dolegliwości. Jelito drażliwe wiąże się z występowaniem bólu, który ustępuje po oddaniu stolca, z określonymi potrawami. Czy wykonano u Pani badanie moczu i wykluczono np. kamicę nerkową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, badanie nic nie wykazało, usg też. W opisie mam jedynie kamicę pęcherzyka ( liczne złogi nie przekraczajace 4 mm) . Od dwóch dni czuję się ok, ale przezornie umówiłam się na wrzesień na wycięcie woreczka. Nie zamierzam ponownie przeżywać czegoś takiego. Mam pytanie, jaki lek można brać w przypadku takiego bólu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×