Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Spadek ciśnienia w czasie próby wysiłkowej


Gość B.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialam prosic o wyjasnienie co moze byc przyczyna spadku cisnienia w czasie proby wysilkowej ,, Jestem kobieta 42 lata ,leczen nadcisnienie tetnicze ,podejrzenie choroby wiencowej i inne problemy ze zdrowiem ,,z sercem na rtg ,wyszlo mi powiekszenie serca w zakresie lewej komory ,,i mala 1 stopnia niedomykalnosc zastawek ,,biore leki ,tritace ,aclotin,Isoptin40 ,, Zrobilam obecnie probe wysilkowa i oczywiscie mam wizyte u lekarza- ale az za miesiac ,,, a pytania cisna sie do glowy ? Interpretacja Tolerancja wysilku 8,4METs. Badanie przerwano w 1min 3 etapu po uzyskaniu 85%max. limitu tetna z powodu dusznosci ,zawrotow glowy i zmeczenia ,bez bolow w klp..zmiany ST-S j.w. proba ujemna . ocena ST -skosne do gory obnizenie ST /S o 1mm w ||,|||,aVF HR - BP ST-- ST/ etap 0 104- 140/100 -0,70 0,00 etap1 124- 160/100 -1,00 0.10 etap2 151- 109/90 -1,10 0,70 etap3 155- 170/90 -1,20 0,60 stojac 121- 200/80 -0,60 0,70 Prosze o opinie ,,wiem ze proba ujemna znaczy ze nie mam choroby niedokrwiennej ,,ale czy taki spadek cisnienia -cos oznacza ?,,, dziekuje .B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×