Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wieloodłamowe złamanie głowy kości promieniowej


Gość Marzena

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa lata temu w wyniku upadku złamałam głowę kości promieniowe prawej ręki. Miałam 2 operacje: 1- (styczeń) zakładane druty Hir.....( nie pamietam nazwy) i rękę przez miesiąc w szynie gipsowej, 2-(luty) po 1 miesiącu przeszłam następną operację usunięcia w/w drutów. Doszło do przykurczy, ręka strasznie bolała. Na początku kwietnia rozpoczęłam rehabilitację. W połowie maja ręka wciąż strasznie bolała, była spuchnięta i gorąca. Poszłam do lekarza prywatnie i okazało się, że wciąż jest brak zrostu złamania. Przeszłam 3 operację w wyniku której została usunięta głowa kości promieniowej i częściowo zlikwidowane przykurcze. Niestety nie mam całkowitego wyprostu tej ręki. Pomimo ciągłej rehabilitacji stawu łokciowego doszły mi bule stawu barkowego i nadgarstka. Zostałam osobą umiarkowanie niepełnosprawną. Czy jest możliwość likwidacji przykurczy lub możliwość przeszczepu? Czy jestem już skazana na ciągły ból i pogarszanie się stanu sąsiednich stawów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak doszło do uszkodzienia tkanek miękkich stawu i rzadko wyćwiczyć łókieć.Przykurcz można zlkiwidować tylko ćwiczeniami w żaden inny sopsób..FAtalna sytuacja.Jestem rechabiltantem od 12 lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość notolipa

Jestem w podobnej sytuacji. Wieloodłamowe złamanie głowy kości promieniowej prawej. 3 tyg temu miałem operacje osunięto mi wolny fragment kostnego. Po kilku dniach zgłosiłem się na wizytę ściągnięto mi gips oraz szwy. W przyszłym tyg idę na rehabilitacje. Zauważywszy ze wewnętrznej stronie mam jakiś obrzęk albo ropę nie wiem co z tym zrobić. Następna wizytę mam dopiero we wtorek mam nadzieje ze lekarz ortopeda mi powie coś na ten temat. tak jak by blokował mi ten obrzęk w wyprostowaniu reki. Jeżeli ktoś był w podobnej sytuacji proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×