Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek w płucu


Gość Izabela

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry. Prosze o interpretacje wynikow mojej mamy. Moja mama ma 49 lat. W listopadzie 2009 roku zachorowala na oskrzela. Poszl a do lekarza rodzinnego I dostala antybiotyki. Niestety nic jej nie pomoglo. Kaszel miala silniejszy, czasami nawet brakowalo jej tchu. Czula sie oslabiona. Po kolejnej kontroli okazalo sie ze ma slabe zapalenie pluc. Kolejne lekarstwa, syropy. Wciaz nic nie pomaglo. Przeswietlenie pluc nic nie wykazalo. Kaszel nie mijal. Mama czula sie gorzej. Lekarz rodzinny stwierdzil, ze potrzeba czasu I samo wszystko przejdzie. Jednak mama miala w lutym 2010 atak. Nie mogla oddychac. Dusila sie. Wyladowala w szpitalu. Podali jej kolejne silne antybiotyki. Dusznosci ustaly. Atak sie juz nie powtorzyl. Jednak po kolejnym miesiacu u lekarza (juz innego) I po nastepnym przeswietleniu pluc okazalo sie, ze jednak na lewym plucu cos ma. Skierowanie do innego lekarza bo podejzewaja , ze to rak&#61516* Jest teraz po komputerowym tomografie pluc. Bardzo sie boje , poniewaz okazalo sie ze mama ma guza. Bardzo prosze o odczytanie wyników. KT klatki piersiewej. W plucu lewym pogranicza segmentu 9, 10 widoczny jest guzek sr.5mm o wysokiej gestosci-178 j. H.- uwapniony. Innych zmian ogniskowych w plucach nieuwidoczniono. Wezly chlonne srodpiersia niepowiekszone. Wneki maja character naczyniowy. Dodam, ze moja mama jest osoba nie palaca. Pozdrawiam Izabela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie guzek o charakterze pozapalnym, gdyż jest uwapniony. Nie sugeruje ogniska nowotworowego. Będzie zapewne wymagał tylko okresowej kontroli RTG. Oczywiście najlepiej w tej sprawie skonsultować się jeszcze z pulmonologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×