Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Marta

Torbiel zastoinowa wargi dolnej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marta
Mam problem. Od kilku miesięcy mam duże zgrubienie na ustach. Powiedziano mi że samo zniknie. Musiałam iść do dentysty i okazało się że mam torbiel zastoinową wargi dolnej. Muszę ją wyciąć. Nie wiem na czym polega zabieg, jak wygląda, jak długo się goi oraz czy jest bolesny? Z góry dziękuje za odwiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (ostrzykuje preparatem znieczulającym miejsce operowane). Wycina się skalpelem torbiel. Zabieg jest krótki. Ranę zeszywa się szwami i usuwa szwy po około 10 dniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marta
Dziękuję za pomoc.... W sobotę konsultacja, a zabieg w następnym tygodniu. Mam nadzieję że będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość olcia
hej:) mam taki problem jak ty, tylko że nie mam pojęcia do jakiego lekarza się udać i czy jest to zabieg na NFZ czy trzeba za niego płacić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość emilia
szpital w warszawie w dzieciatka jezus tam się tym zajmują i naprawdę są super

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość AN
Ja miałam dziś robiony zabieg. nie wiem jeszcze czy to torbiel zastoinowa była, muszą zbadać histopatologicznie, zabieg z 10 minut, 3 zastrzyki znieczulające, nic nie boli, potem pare szwów, ja miałam na NFZ w chirurgii stomatologicznej:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ania
Witam jestem ze Skierniewic i mam taką bulwę na dolnej wardze i gdzie to moge usunąć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kasia94
mam takie małe pytanko do was ile trzeba czekać na taki zabieg z NFZ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość natalia
ile sie płaci za usuwanie torbiela

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kinga
Ja płaciłam 350zł i zabieg trwał 40min,mam 16lat i znieczulają miejscowo ale jak zaszczyk puści to boli.Zabieg miałam wykonany 2godz temu teraz jestem na proszku peralgina nie czuje buzi boli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KINGA
Piszę drugi raz na tym blogu, jestem już ponad tydzień po zabiegu opuchlizna zchodzi część szwów sama mi odpadła być może dlatego że ciągle gryzę tą nić,jest dobrze nie boli ale płuczę szałwią. Za 2 dni idę na wizytę kontrolną!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna
Witam, chciałam zapytać czy taki zabieg jest wykonywany na NFZ i Ile się czeka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maugo
Z torbielą poszłam do zwykłego stomatologa, dostałam skierowanie do Poradni Chirurgii Stomatologicznej, gdzie wykonuje się to ponoć na miejscu/krótkie terminy (duże miasto). U siebie w małej miejscowości musiałabym czekać 3,4 miesiące. Zabieg będzie na NFZ.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamila
Zabieg jest bezbolesny wlasnie miałam wycinana torbiel zastoinowa z dolnej wargi. Jedyne co boli to znieczulenie ponieważ jest podawane przez strzykawkę. Wycinałam torbiel na NFZ i dostałam się na wizytę tego samego dnia,którego zadzwoniłam do przychodni. Narazie nic nie czuje ponieważ jestem na znieczuleniu. Wie ktoś po jakim czasie od zabiegu można coś zjeść *)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewelajda

Powiem wam tak . Rok temu dzień przed sylwestrem przygryzłam sobie wargę dolna, i nabawiłam sie torbieli wielkosci orzecha wloskiego.Tuz przed własnym slubem. Bałam się jak diabli . Lekarz stwierdził że to tkanka miękka i slina  może powodować brak gojenia sie po zabiegu chirurgicznym. Zapisa ł mi 2 op. Dalacin c bodajze 300mg, i osłonke (zaznaczył nie zamieniać)  Ale ja tego nie brałam bo ten lek na mnie źle działa. Minał rok i torbiel zamieniła się w malutkie ziarenko nawet nie jak ziarno grochu . Nie wiem czy u każdego tak jest ale u mnie musiał minąć czas. Nie mniej jednak, uważam że zawsze trzeba takie zmiany konsultować z lekarzem Pozdrawiam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.