Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha od stresu


Gość Maria

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ogromną prośbę,możktórys z lekarzy podpowie co mam zrobići jak pomóc córce. Od półtora roku moją córkę zaczął pobolewać brzuch,było jej niedobrze ciągle była zmęczona.Zaczęłam chodzić z nią po lekarzach aby zdiagnozować co jej jest.Napewno ma zespól gilberta,wyszło również że ma HCV ale to była błedna diagnoza,a reszte mówią że od stresu.Miała robione USG jamy brzusznej i spraw kobiecych ,wyszło że ma powiększony trochę wyrostek ale lekarze powiedzieli że taka jej uroda. W ostatni czwartek córka dostała takich bóli brzucha całego że koleżanki tax zawiozły ją do szpitala(studiuje 80 km od domu),.Na izbie przyjęć dano jej kroplówkę z lekiem rozkurczowym i kiedy ja dojechałam szła na USG które nic nie wykazało ale ból znowu powrócił podano znowu kroplówkę z lekiem oraz kroplówkę glukozy, tak od 8 rano przeleżała do 19 na izbie i wrócilysmy do domu.Lekarka powiedziała że to zapewne od stresu wypisała no-spe forte.Mimo zażywania tej no-spy córke nadal pobolewa 2-3 cm niżej pępka,jest z dala od domu,boję się że to może być coś poważnego.Córka jeszcze przez 2 tyg. ma sesje i chciałabym znowu zacząc ją diagnozować bo to nie normalne aby młodą dziewczynę tak bolało. Bardzo bym prosiła o odpowiedż: do jakiego lekarza mam sie z nią udać,o jakie badania prosić,czy takie bóle mogą byc spowodowane stresem(jest bardzo ambitna,ma 20 lat),co to wogóle może być?Jestem całkowicie załamana,czy to coś poważnego? Dziękuje za każdą odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez szczegółowego badania trudno określić. Być może bóle związane są ze złą pracą jelita np. na podłożu stresu. Mówi się wtedy o zespole jelita drażliwego. Aby jednak wykluczyć tło morfologiczne patologii w zakresie jelit i żołądka trzeba by rozważyć wykonanie kolonoskopii i może gastroskopii. Najlepiej w tej sprawie byłoby skonsultować się z gastroenterologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×