Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Duże wypuklenie w okolicach przepukliny pachwinowej po operacji


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem juz kilka miesięcy od czasu operacji na dwie przepukliny pachwinowe. Dziś zaniepokoiłem się gdyż ujrzałem duże wypuklenie w okolicach przepukliny, po czym z łatwością wprowadziłem ją na swoje miejsce. Właściwie nie wiem co to jest, bo przepuklina na którą byłem operowany wydaje mi się że była zupełnie czymś innym. Np. nigdy nie było możliwości ją odprowadzić na swoje miejsce i zwykle odczuwałem ból w jej okolicach. Teraz podejrzane ciało wybrzuszające okolice, wydawało się pochodzić z innego miejsca, gdyż ( przepraszam za nie fachowe pojęcie ), teraz gdy pojawiło się wybrzuszenie, widziałem ciało jak dokładnie powraca do woreczka. Zatem jest to potocznie mówiąc *jajko w woreczku*. Kilkanaście lat wcześniej już to miałem, i pojawia się to tylko wtedy ( raz na miesiąc ), jak siadam głęboko w fotelu. Zastanawiam się czy jest to nawrót przepukliny, czy inna przepuklina czy coś zupełnie normalnego z czym można i należy żyć. Jeśli jest to inny rodzaj przepukliny, prosił bym o podanie nazwy i informacji czy równie jest ona niebezpieczna i czy operacja jest podobna do przepukliny pachwinowej. Bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zaniepokoiłem się Pana odpowiedzią, i oczywiście bardzo dziękuję za odpowiedź. Nie wiem jak wytrzymam stresowo czas aż do momentu wizyty z chirurgiem, jednak proszę wybaczyć mi ale nie dowierzam że jest to znak nawrotu przepukliny. Prędzej pogodził bym sie z opinią że jest to inny rodzaj przepukliny, lecz nie ten sam, gdyż jawnie widać było jajko jak powraca do woreczka, a w przypadku przepukliny (na jaką byłem operowany ) powodem było zupełnie inne wypuklenie ( inne ciało ). Wydaje mi się że każdemu mężczyźnie jak jako przesuniemy do góry, kilka cm, przemieści się ono w kierunku przepukliny. Dziwne było by też dlaczego chirurg gdy byłem nie dawno na kontroli, sam jajka nie przesuwał ręką by przekonać się czy wszystko o.k. Sam nie wiem czy tylko na siłę chcę uspokoić się, lecz jeszcze raz bardzo Panu dziękuję za opinię, i rozumiem że trudno jest Panu wydać opinię nie widząc pacjenta. Miło by było jednak usłyszeć na pytanie: jak wysoko u zdrowego człowieka możemy na siłę ( delikatnie ) przesunąć jajko z woreczka ( przepraszam za te nie profesjonalne wyrażenia ). ( Przepraszam za kolejne wyrażenia ) Sprawdzałem tę dopuszczalną wysokość przesunięcia się jajka u siebie i okazało się że całość jajka doszła do granicy penisa, tzn. od tej granicy liczył się początek jajka, a reszta tego ciała poszła wyżej ( ponad opisywaną granicę ). Bardzo prosił bym Pana jeszcze raz o odpowiedź, i jeśli już Pan odpowie, ( za co bardzo będę wdzięczny ) to z winy tego iż bardzo nie profesjonalnie ( nie ładnie ) opisałem problem, uważam że temat można wymazać. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam już kilka dni na odpowiedz specjalisty, lecz jeśli sie nie ukarze mam prośbę do jakiegoś życzliwego mężczyzny, by sam na sobie spróbował jak wysoko może przesunąć się jajko z woreczka. Z tego co napisał Pan Stapler, grozi mi ponowna operacja ze względu na wznowę przepukliny, zatem mam czym sie przejmować. Mnie wydaje się że jestem zdrowy, bo kilka tygodni temu byłem u chirurga sprawdził mnie i powiedział ze jestem zdrów jak ryba. Kolejna wizyta bedzie bardzo trudna dlatego prosze tutaj o pomoc. Byłbym spokojny jeśli okazało by się że u każdego zdrowego człowieka jest jak i u mnie czyli: cytat: Sprawdzałem tę dopuszczalną wysokość przesunięcia się jajka u siebie i okazało się że całość jajka doszła do granicy penisa, tzn. od tej granicy liczył się początek jajka, a reszta tego ciała poszła wyżej ( ponad opisywaną granicę ). koniec cytatu. Bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem od lekarza pierwszego kontaktu ( Wielka Brytania ), i proszę sobie wyobrazić że nie pozwolił mi on spotkać się z chirurgiem bo powiedział że to co mam jest NORMALNE. Wpierw byłem u lekarki, a i ona oglądnęła mnie, i stwierdziła że to nic takiego. Potem dla pewności wysłała mnie do innego lekarza ( kolegi, pierwszego kontaktu ) i on nawet mnie nie oglądnął, tylko powiedział że mam z tym żyć. Nie wiem co mam robić? Czy naprawdę to narmalne? Dziękuję. Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×