Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skutki powypadkowe kręgosłupa


Gość Ja 28

Rekomendowane odpowiedzi

5 lat temu miałam wypadek samochodowy (bez większych obrażeń), po niespełna roku zachorowałam na kręgosłup* zidentyfikowano skrzywienie kręgosłupa lekkie, który do momentu wypadku był prosty) ,węższy tylny odcinek tarczy L5/S1, zmiany przeciązeniowe w st. m-wyrostkowych, bez ewidentnych obj. korzeniowych, występował przy tym ból i drętwienie nogi, mrowienie i drętwienie palców u stopy. Leczono mnie zastrzykami i miałam rehabilitacje, chorowałam dość długo. Co jakiś czas odczuwałam bóle w placach. Od zeszłego roku zaczęły wystepować u mnie bóle kręgosłupa w okolicy międzyłopatkowej( na początku podejrzewałam, że tak objawia się bol serca - lecz mylna diagnoza) Po wykonaniu RTG zauważono, zmiany w kręgosłupie szyjnym ( w wypadku najbardziej ucierpiała moje głowa, miałam otarcia, zadrapania na głowie, bolesność, siła oporu podrzucała mnie z fotela samochodowego w górę i na boki), zwężenia w szparach międzykręgowych . Z powrotem zalecono mi rahabilitacje i rezonans magnetyczny.Do tej pory owej przypadłości nie wiązałam z wypadkiem samochodowym...stąd moje pytanie - nigdy nie miałam żadnych dolegliwości bólowych od strony kręgosłupa, zaczęły się po roku od wypadku - Czy to możliwe, że jest to spowodowane powyższym wypadkiem i czy jest to możliwe, że skutki wychodzą jeszcze teraz, po 5 latach?Będę wdzięczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej takie zmiany narastały powoli, dochodziło powoli do zwyrodnienia kręgosłupa i wypadek samochodowy jedynie mógł w pewien sposób zainicjować wszystkie objawy. Myślę jednak, że nawet jeśli wypadek nie wydarzyłby się to i tak te objawy wcześniej czy później pojawiłyby się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×