Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przetoka odbytniczo pochwowa po porodzie


Gość Anita

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panie Doktorze. Moje pytanie dotyczy przetoki odbytniczo pochwowej. Powstała ona po porodzie. Pół roku później została zoperowana. Niby wszystko było ok ale raczej nie jest. Przez pochwę kał się już nie wydobywać (tak mi się wydaje bo przed operacją tak było) ale mam wrażenie że uciekają przez pochwę gazy. Natomiast mam teraz problem z odbytem. Po załatwieniu spraw fizjologicznych na wkładce zostają ślady kału. Bardzo się martwię ponieważ zaszłam drugi raz w ciążę i niepokoję się o dziecko. Nie mogę przestać o tym myśleć. Czy to jest poważnym zagrożeniem dla maleństwa? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje się to być przeszkodą dla ciąży, jeśli jednak okaże się że przetoka kałowa odbytniczo-pochwowa odnowi się, wtedy rzeczywiście mogą być komplikacje ze strony płodu jak i próby operacji. Niepokojące powinno być dopiero pojawienie się kału w pochwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upłynęło czasu juz od tej rozmowy tutaj,ale tak dla tych ktore to maja i sie obawiaja i szukaja cos na ten temat.Bo ta paskuda uprzyksza mi juz 1,5 roku zycie i w ciazy tez to miałam z drugim dzieckiem musiałam przez całę 9 miesiecy brac tabletki do pochwowo zeby nie zakazic dziecka tylko zeby z ta tabletka spływało wszystko ciezko było i co sie okazałao musiała byc cesarka zebym mocniej nie popekała z ta przetoka teraz poł roku juz po porodzie szykam dobrego lekarza ktory mi to zoperuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×