Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kamienie w nerce przy ujściu miedniczki


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kamiednie w lewej nerce - przy ujściu miedniczki prawie dwa cm i jeszcze jeden 2.7 mm - rozbijanie laserem nie ało efektów), ponadto mam też kamień w woreczku żółciowym. Mam skierowanie i na usunięcie kamieni z nerki oraz na usunięcie tego z woreczka żółciowego. Nie mam pojęcia, którym najpierw się zająć ( nie dają objawów) - Czy zwlekanie z którymkolwiek grozi powikłaniami. No i przede wszystkim rosną one w bardzo szybkim i proporcjonalnym tempie - w lutym USG wykazało po 1 cm, w kwietniu już na Tomografii miały po 2 cm a końcem maja niemal po 3 cm. Co może powodować tak szybki ich wzrost ? Mam 38 lat, jestem zdrowa, w miarę szczupła, wysportowana ? Jak mam podejść do operacji, w jakich terminach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby najpierw zająć się kamicą pęcherzyka żółciowego, a następnie zająć się kamicą nerek. Kamica pęcherzyka żółciowego jest spowodowana nieprawidłową produkcją kamieniotwórczej żółci i defektem w błonie śluzowej pęcherzyka na co nie ma Pani żadnego wpływu. Kamienie po usunięciu z dróg moczowych należy poddać analizie laboratoryjnej, aby stwierdzić z czego są zbudowane. Dzięki temu będzie można włączyć odpowiednie leczenia zapobiegające powstawaniu nowych kamieni w nerkach. Najlepiej, aby zabiegi wykonać w najbliższych miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×