Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany zwyrodnieniowe o charakterze spondylozy


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o interpretację wyniku mojego rezonansu-W badaniu uwidoczniono zmiany zwyrodnieniowqe o charakterze spondylozy:na pozL5-S1okrężna wypuklina krążka typu bulging disc,część tylnanieznacznie modeluje worek oponowy i zwęża światło zacgyłków bocznych kanału kręgowego*wypuklinie towarzyszą niewielkie osteofity krawędzi trzonów krgów,powodujące wraz z wypukliną niewielką redukcję światła otworów międzykręg.-obniżenie sygnału w obr.T2zal.powyższego krążka-zmiany degeneracyjno-dehydracyjne-zmiany zwyrodnieniowe typu Modick II szpiku kostnego trzonów na pozL4-L5-w trzonie Th 11ognisko hyperintensywne w obr.T1iT2o wym10x7mm-prawdopodobnie naczyniak.Spłycenie lordozy lędżwiowej.Stożek rdzenie bez zmian ogniskowych o prawidłowym sygnale.Moje objawy to ciągły prąd ,sztywnienie w nodze głównie prawej ,mam silne bóle kości pośladkowych do tego stopnie,że nie mogę wtedy siedzieć,leczę się od 6lat ,obecnie ćwiczę Mc.Kenzie ,żadnej poprawy,coraz gorzej się czuję,proszę o odpowiedż czy w tym przypadku jedynym wyjściem jest operacja?Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę w tej sprawie udać się do neurochirurga. Zmiany w kręgosłupie sugerują ucisk na korzenie nerwowe co jest wskazaniem do leczenia operacyjnego tym bardziej, że objawy nasilają się. Być może konieczne będzie leczenie operacyjne. O tym jednak musi zadecydować neurochirurg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×