Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel okołokorzeniowa


Gość Ewa M.

Rekomendowane odpowiedzi

Badanie MR kręgosłupa L/S: Cechy lumbalizacji kręgu S1. Obniżenie wysokości oraz intensywności sygnału krążków m-k L4/L5 i L5/S1. Nie uwidoczniono wypuklin/przepuklin krążków m-k. Otwory m-k bez cech stenozy. Na poziomie S3 torbiel okołokorzeniowa o śr. ok. 11mm. Nadżerka w przedniej części górnej blaszki granicznej trzonu S2. Stożek rdzenia bez zmian ogniskowych. To samo mówi mi neurolog, że moja przypadłość nie powinna wywoływać dużych dolegliwości bólowych, a mimo to po ćwiczeniach ruchowych boli jeszcze gorzej. Na początku myślałam, że to przejściowe, ale zanim skończyłam 10 zabiegów to wyłam z bólu jeszcze bardziej. Nawet musiałam sięgnąć po środki przeciwbólowe silniejsze bo te podstawowe bez recepty nie pomagają do tego stopnia, że rano z łóżka nie mogłam się podnieść. Jeśli ta zmiana jest łagodna to czemu tak boli, gdy stoję lub robię cokolwiek na stojąco. Ja mam dopiero 35 lat. To co jak będę starsza, jak już żadnych prac stojących nie mogę wykonywać. Jak robię coś chyłkiem to nie mogę się wyprostować. Wszystko zrobię ale na siedzący. Dostałam zastrzyki domięśniowo ale ani trochę po nich nie ulżyło. Nie mogę chodzić i wykonywać podstawowych czynności np. tj.: obieranie ziemniaków. Wszystko na siedzący. Neurolog opisał, obustrona dyskopatia i lumbolizacja, czy coś w tym stylu. Od około 2 tygodni bardzo mi drętwieją ręce, nawet gdy śpie. Jestem załamana bo ból kiedyś był znośny, a teraz bez proszków przeciwbólowych to ani rusz, co z kolei powoduje skoki nadciśnienia. Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam może juz po tym wszystkim nie ma we mnie takiej wiary że są lekarze z powołania naprawde tylu ile ich przeszłam i to nie tylko ze szczecina gdybym miała wskazać , nie potrafiłabym widzę że każdy z nich patrzy przez pryzmat pieniędzy a nie z chęci pomocy , a wspomnę wizytę u jednego z lekarzy ludzi zarejstrowanych multum , nie zarestrowanych tyleż samo każdy pięc minut w gabinecie a nadmienię że cały czas wchodzili nowi , mnie się wydaje że tak po pierwszym wejsciu pięciu minut oceny nie da się nikogo zbadac ocenić doradzić. ale to tylko moje zdanie może faktycznie jest ktoś kto doradzi dobrego lekarza i to lekarza przez duże L .bo ja nie poznalam i to nie chodzi tylko o zachodniopomorskie bardzo proszę .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×