Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Kamila

Usuwanie torbiela błony śluzowej u małych dzieci

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamila
Witam, mam pytanie, kilkanaście dni temu zauważyłam u mojego 2 i pół rocznego synka mały guzek na dolnej wardze (wewnątrz) wyglądało to na zwykłe przygryzienie, jednak do tej pory nie zeszło. Dziś po wizycie u chirurga dziecięcego okazało się, że jest to torbiel, który trzeba usunąć. Proszę powiedzieć jak wygląda taki zabieg, jaki rodzaj znieczulenia powinien być zastosowany u tak małego dziecka, a także czym jest taki torbiel i czy może być groźny. Z góry dziękuje i pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Zabieg ten u tak małego dziecka na pewno zostanie wykonany w znieczuleniu ogólnym, w całkowitym uśpieniu. jest ona krótki i będzie polegał na wycięciu torbieli i zeszyciu rany po wycięciu. Z reguły takie torbiele są łagodne. Materiał pooperacyjny zostanie wysłany zapewne do badania histopatologicznego i w 100% będzie wtedy można powiedzieć co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamila
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Proszę mi powiedzieć czy jest konieczne zastosowanie narkozy zwiotczającej mięśnie, czy może jest jakaś inna możliwość znieczulenia ogólnego???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
W samym pojęciu znieczulenia ogólnego funkcjonuje zwiotczenie mięśni. O znieczuleniu zadecyduje anestezjolog. Z nim musi Pani na ten temat rozmawiać. On zadecyduje jak to zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.