Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Inflammatio chronica (granulatio) partim purulenta et resorpitva


Gość Beata.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. W lutym dostałam zapalenia piersi. Leczenie antybiotykami nie pomogły. Mam 40 lat, trójkę dzieci. Zrobiono mi usg mammografię, biopsję PCI. USG było niejednoznaczne, mammografia nie wykazała cech złośliwych. Biopsja: 1 guz: nabłonek przewodowy z cechami dyskariozy, limfocyty, plazmocyty, makrofagi oraz masy białkowe. 2 guz: wysięk ropny z obecnością komórek z cechami dyskariozy. Onkolog uznał, że jednak trzeba operować z uwagi na rozmiary guza pierwszego-3x2cm. Usunięto mi kwadrant piersi. W dniu operacji miałam przy sutku ogromne zaczerwienienie, typowe cechy zapalne. Jak przy ropniu. To był guz nr 2. Wiem, że usunięto mi duży kwadrant piesi. To było miesiąc temu. Wyniki histo:* Inflammatio chronica (granulatio) partim purulenta et resorpitva. Zmian nowotworowych nie stwierdzono.* Tylko się cieszyć, ale...chyba podczas operacji chirurg nie wyciął mi wszystkiego. Mam wrażenie, że pierwszy guz jest. Zwłaszcza, że bliznę mam przez sutek i otoczkę, a guz 1 jest bliżej śródpiersia. Czy to możliwe, że chirurg nie dostrzegł go i usunął tylko jeden ropień? Na razie wszystko mam twarde po resekcji, ale mam wrazenie że pierwszy guz żyje swoim życiem i nie jest to stwardnienie po resekcji. Mam w związku z tym pytania: Co oznaczają wyniki, czy to zapalenie jest typowe, czy jest jakieś inne, zwłaszcza że nie poddawało się antybiotykoterapii. czy ten guz pierwszy ( co nie daj Boże) może być takim ogniskiem zapalnym. Byłam na kontroli, ale wówczas wszystko było świeże i płyn jeszcze mi z rany wyciekał, bo otworzyła mi się, za wcześnie zdjęto szwy. Teraz jeszcze się sączy, ale coraz mniej. Miejsce gdzie źle się goi było objęte zapaleniem, więc możliwe, że dlatego... Proszę o odpowiedź, Beata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Wyniki wskazują na zapalenie ropne. Czy wykonano takie badanie jak posiew z rany i wyhodowano bakterie? Wtedy można dobrać antybiotyk zgodny z wrażliwością i opornością bakterii na dany lek. Co do drugiej zmiany to warto skonsultować się z lekarzem, być może lekarz umyślnie zostawił drugą zmianę, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo jej wyleczenia poprzez farmakoterapię, a jej usunięcie związane było z większym, rozleglejszym zabiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×