Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Malformatio vascularis po operacji guza mózgu


Gość Niezapominajka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Niezapominajka

Przyjęcie do Szpitala Neurochirurgicznego z krwawieniem do guza i przemijającym niedowładem połowicznym. Wyjście z rozpoznaniem procesu rozrostowego płata ciemieniowego prawej półkuli mózgu .Usunięcie guza Uprzejmie proszę o interpretację wyniku histopatol. o treści* *Malformatio vascularis. Brak utkania carcionoma(potwierdzone badaniem ekspresji CK AE 1/3.) w otoczeniu patologicznych naczyń obszar odczynowej glejozy (GFAP +) i czy (obecnie miesiąc po operacji guza) stwierdzone teraz torbielki pod kolanem mogą miec związek z powyższym.( jakimiś przerzutami- jestem po wcześniejszej konsultacji onkologicznej dla mnie niejasnej ) -czym zagraża mi i co to ten obszar odczynowej glejozy(GFAP+) i zmiany w kolanie. -skąd ten guz w głowie-( wcześniej brak bólów głowy), -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc, powtarzam to samo. Jest to zmiana ilości i budowy naczyń- malformatio vascularis, które nie ma cech rozrostu nowotworowego (utkanie nie carcinoma) obecne są komórki glejowe, które prawdopodobnie starały się uprzątnąć wynaczynioną krew - krwawienie do guza. przerzuty- to nie nowotwór, pyzatym nowotwory OUN z reguły nie dają przerzutów. Te rzeczy pod kolanem - najczęściej jest to tk. tłuszczowa, lub w. chłonne (rzadziej) można wykonać ich USG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niezapominajka 53

Panie Mateuszu-kolejne NIEPOKOJE w nawiązaniu do wcześniejszych wątpliwości -mam przed sobą wynik z TK - TU opis- stan po resekcji zmiany prawego płata ciemieniowego-w oknie kostnym otwór trepanacyjny w prawej kości ciemieniowej -NIEWIELKIE OGNISKO HIPODENSYJNE W LOŻY POOPERACYJNEJ -RACZEJ RANA PO ZABIEGU -DO KONTROLI W PLANOWYM TERMINIE w TK po CM lub MRI .ZAZNACZONE ZANIKI KOROWE NAJBARDZIEJ WYRAŻONE NAD PŁATAMI CZOŁOWYMI .mózgowie bez zmian ogniskowych,ukł.komorowy symetr.nieposzeżony,ustawiony pośrodkowo.w oknie kostnym poza otworem trepanacyjnym bez cech destrukcji- Mam 53 lata,przedwczoraj miałam atak prawdopodobnie pierwszej padaczki pourazowej ( ataki trzęsienia się bez utraty przytomności - jestem nadciśnieniowcem od około 1996 r - już teraz to zaczynam się poważnie sobą niepokoić-operacja guza mózgu w kwietniu - proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×