Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzenie łąkotki 1. stopnia


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien Dobry, mialabym pytanie do diagnozy: Stwierdzono u mnie: Nieznacznie zwiekszona ilosc plynu w stawie kolanowym. Podwyzszony sygnal w obrebie czesci centralnej rodu tyknego lakotki przysrodkowej - uszkodzenie lakotki pierwszego stopnia (niedochadzace do powierzchni stawowej). Lakotka boczna bez zmian. Wiezadla krzyzowe i poboczne oraz chrzastki stawowe, wiezadla i troczki rzepki bez zmian. Stluczen kostnych nie uwidoczniono. Co to dokladnie oznacza? Mam 24 lata, jest to pierwszy raz ze wogule jakakolwiek diagnoza zostala podana. Przed tym badaniem mialam juz 2 razy robione badania rezonansem magnetycznym i kazdy lekarz mowil, ze niczego nie widzi (w czesci mowili ze zdjecia sa tak zle zrobione ze nawet gdyby bylo cos to by nie widzieli). Kazali mi przyjezdzac do nich, jak kolano boli. Mam problemy z wchodzeniem po schodach na gore. Jak uprawiam sport lub bardziej obciazam niz normalnie to kolano zaczyna sie czuc jak bym tracila kontrole i ono sie zaraz skrecilo. Czasami nawet jak tylko dluzej siedze po turecku i potem chce wyprostowac to boli. Rodzice mowia ze juz od dawna skarze sie na te bole. Pierwszy raz ze ja zauwazylam ze cos jest w nie porzadku to bylo jak bylam na nartach (mialam 16 lat) - kolano bolalo i bylo napuchniete. Od tego czasu juz raz dostalam zakaz uprawiania sportu przez rok czasu i bralam srodki przeciwbolowe (stwierdzono Bursitis). Moze Pan mi pomoc, co wyzej wymieniona diagnosa oznacza i co pan mysli o moim kolanie. Dziekuje bardzo! Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo niewielkie uszkodzenie (znikome) łąkotki w stawie kolanowym, nie wymagające leczenie operacyjnego, z minimalnym odczynem zapalnym w formie płynu w stawie kolanowym. Leczenie typu zachowawczego. O dalszym postępowaniu musi zadecydować prowadzący ortopeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry mam podobny problem co koleżanka. Uraz praktycznie identycznie opisany po rezonansie. Juz 3 raz zostałem skierowany na rehabilitacje, ból odczuwam dalej. Mam pytanie co do leczenia zachowawczego, czy powinienem się raczej oszczędzać? Czy może więcej ćwiczyć np. na siłowni. Uraz mam od Maja więc pare miesięcy minęło, dlatego mnie to martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy powinienem się raczej oszczędzać? - na razie tak, raczej tak do około roku Czy może więcej ćwiczyć np. na siłowni? - siłownię na razie też sobie trzeba odpuścić, a jeśli się na nią powróci to bez obciążania stawów kolanowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do około roku: rok od kontuzji czy moze jeszcze rok? ponieważ planuje studiować na kierunku sport na awfie. Czy do Października powinno byc juz wszystko dobrze? jeśli oczywiście oszczędzałbym się i wykonywał nakazane przez fizjoterapeutę ćwiczenia. Mam jeszcze 2 pytanie. Uszkodzenie łąkotki 1 stopnia- jest to najlżejsze uszkodzenie, ale zastanawiam się jakiego rodzaju jest to uraz? Co dokładnie może być nie tak z łąkotką ? Skruszenie? rozciągnięcie? nie moge za bardzo tego znaleźć w internecie. Dziękuje za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×