Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Laparoskopia potworniaka na jajniku


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wykryto u mnie potworniaka na prawym jajniku (ponad 2 cm) i ostatnio lekarz w szpitalu powiedział, że można to usunąć laparoskopowo. Mam pytanie jak będzie wyglądało znieczulenie do tego zabiegu? Jak długo trzeba zostać po tym zabiegu w szpitali i czy muszę iść na zwolnienie lekarskie czy za dwa - trzy dni po zabiegu mogę wrócić do pracy? Czy jest to bezpieczny zabieg czy lepiej go wyciąć tradycyjną metodą? Czy ma wpływ na ten zabieg to, że mam astmę i problemy z kręgosłupem tzn. mam przepuklinę w odcinku lędźwiowym i wypadnięty krążek, ale nie miałam na to żadnego zabiegu, chodzę na masaże rehabilitacyjne. Muszę dodać, ze nie mogę zajść w ciążę i myślę, że to z powodu tego potworniaka i chciałabym go jak najszybciej usuną, tylko się boję i nie weim jaką metodę wybrać... Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Mam pytanie jak będzie wyglądało znieczulenie do tego zabiegu? - znieczulenie ogólne czyli całkowite uśpienie z intubacją (gazy wprowadzane do płuc przez specjalną rurkę) Jak długo trzeba zostać po tym zabiegu w szpitali i czy muszę iść na zwolnienie lekarskie czy za dwa - trzy dni po zabiegu mogę wrócić do pracy? - w szpitalu z reguły pozostaje się 2-3 dni, po tym zabiegu zwolnienie lekarskie 1-2 tygodni Czy jest to bezpieczny zabieg czy lepiej go wyciąć tradycyjną metodą? - w przypadku tak niewielkiego guza laparoskopia jest zabiegiem polecanym i w pełni bezpiecznym Czy ma wpływ na ten zabieg to, że mam astmę i problemy z kręgosłupem - o astmie trzeba powiedzieć anestezjologowi, aby dobrał odpowiednie leki do znieczulenia, problemy z kręgosłupem nie powinny mieć w żadnym stopniu wpływu na zabieg i znieczulenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Ewa dzisiaj miałam USG ...mam potworniaka wielkości około 5 cm,czekam jeszcze na wyniki na markery ...dostałam zatem skierowanie do szpitala na operację .Lekarz twierdzi ,że najlepiej to zrobić laparaskopowo,jestem z wrocławia..może podpowiesz mi coś ..jak się przygotować ,jak się czułaś po opearcji...mam totalny mętlik w głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×