Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wątroba z cechami rozlanego zaawansowanego stłuszczenia


Gość AdamPuch

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AdamPuch

Dzień dobry. Chciałem przedstawić moją sytuację, ponieważ jestem mocno zaniepokojony. Mam 26 lat i od jakiegoś czasu ( ok.2 tygodni) czułem lekkie ukłucia z prawej strony pod żebrami. Mniej więcej w połowie odcinka od żeber a miednicy. W ciągu ostatnich dni ból zaczął się nasilać a konkretnie coś w rodzaju skurczu z kłuciami. Zrobiłem badania krwii oraz moczu. Mocz wyszedł dobrze natomiast krew wykazała zbyt wysoką bilirubinę całkowitą 1,84 mg/dl oraz wkaźnik ALT 80 U/l. Lekarz skierował mnie na USG jamy brzusznej na której dostałem opis: wątroba: Hyperechogeniczna, powiększona, z cechami rozlanego zaawansowanego stłuszczenia, bez zmian ogniskowych. W badaniu Dopp*erowskim nie stwierdza sie obszarów o zwiększonym przepływie tkankowym. Układ żyły wrotnej nieposzerzony. Zastanawiam się czy taki stan wątroby w moim wieku nie jest czymś dziwnym. Czy stan mojej wątroby jest ciężki można stwierdzić że do zaleczenia, dieta i wszystko wróci do normy? Wyczytałem, że bóle wątroby pojawiają się w przypadku początkowego stadium marskości oraz gdy jest powiększona jak w moim przypadku. Mam nadzieję że to ta druga przyczyna. Pozdrawiam i proszę o obiektywna ocenę mojego przypadku. Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zapomniałęm dopisać, że jeśli chodzi o alkohol to nie piję go dużo. Wyjście na piwo może raz na miesiąc gdzie wypiję do 3,4 piw. Wódka też około 1 raz na miesiąc (jakiś grill albo urodziny). Także wydaje mi się, że ilość którą spożywam jest raczej mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×