Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból pleców na dole po wysiłku


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Mam pewien problem ponieważ zdarzyło mi się to już drugi raz. Za pierwszym razem myślałem że mnie po prostu przewiało, minęło kilka dni jakieś maści i plaster rozgrzewający i pomogło. Teraz drugi raz, zacznę od przyczyny bólu. Grałem w koszykówkę z kolegami, na początku nic mi nie było nic nie bolało ani nie wskazywało na to że zacznie boleć. Przy ostatnim naszym meczu zaczęły mnie boleć plecy tak przy samym dole może troszkę bardziej z prawej strony, szczególnie podczas biegu wyskoku itp. Ogólnie ciężko było mi się ruszać. Zrezygnowałem z gry wróciłem do domu, i póki co nakleiłem sobie plaster rozgrzewający. Wczoraj wieczorem jak kładłem się spać nie mogłem położyć się na brzuchu, powodowało to straszny ból, ogólnie w nocy plecy bolały. Teraz już trochę mniej ale jak się ruszam dalej jest to uciążliwe, boli jednak gdy się schylam czy wyginam lekko plecy do tyłu. Wczoraj to tak jakby promieniowało a dzisiaj już nie. Myślę że to może jakieś zwykłe naciągnięcie, ale chcę się spytać czy czasem nie jest to spowodowane jakąś inną chorobą. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Trudno określić bez badania. Raczej w takim przypadku warto byłoby wykonać RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, gdyż takie dolegliwości mogą świadczyć o patologii (np. zwyrodnieniu) w tym zakresie kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAamam takie bóle-po ruchu fizycznym-plecy na dole-aż do kości ogonowej..Bóle-nawet od stania-są czasem takie,że stać nie mogę-i muszę leżeć..Gdy trafi się*lepszy dzień*-próbuję ..coś sprzątać-czy inne zajęcia domowe-więcej chodzenia-jednym słowem..W trakcie zajęć-coraz większy ból-wymienionych okolic..Jeśli skończę zajęcia-następne dwa dni-jestem kaleką*leżę i cierpię-nawet się z boku na bok nie mogę przewrócić..Mam zdiagnozowaną boreliozę +prawdopodobnie bartonellę BLO+chlamydia pneumonia..Badajcie się na odkleszczowe-z uporem!!ja się męczyłam ponad rok-gdy piąty-czy szósty test-boreliozę wykazał!A badania mówią,że boreliozę mogą przenosić i komary!Lekarze mają na temat tej choroby-mętne pojęcie*zarówno inter-jak neurolodzy..Ona daje zmasowane objawy-wyłącza człowieka z życia-zwana *wielkim imitatorem*..Lekarze kierują do psychiatry-na depresję i nerwicę-a tachykardie*parestezje*paraliże*dolegl.ukł.pokarmowego-daje borelia i inne odkleszczowe-w tym..grzybice!!! I życie w STRASZNYM BÓLU-WYŁĄCZAJĄCYM Z ŻYCIA!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba sobie coś naciągnełam i przewiałam poniewaz boli mnie na dole po prawe i przy wyginaniu do tylu mam 22 lata dopiero i to chyba nic powarznego choć boli mnie juz tydzien hmmm... mieśnie moga tak długo bolec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marta35

Mnie tak bolą plecy na dole ze czasem aż mnie mdli. Robiłam badania, prześwietlenia chodziłam od specjalisty do specjalisty wszyscy rozkładali ręce. jestem osoba szczupłą nie sadze tez abym miała wadę postawy W necie jest od groma art http://www.tipy.pl/tag10934,bol-plecow-na-dole.html ale maści, kremy, plastry i nawet masaże nie pomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pomogły masaże, terapia manualna i ćwiczenia na ból pleców. Miałem tak po remoncie, ale teraz już od roku jest ok. Ja chodziłem na Słomczyńskiego 12. Bardzo profesjonalnie, świetne podejście terapeutów, wszystko doradzą, wytłumaczą, ja byłem z nich zadowolony, a i efekty są takie jakich się spodziewałem. Można się też online zapisywać na rehabilitacje.org, co jest bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×