Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany degeneracyjne kręgosłupa


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej

Dzień Dobry, Zeszłego roku wybrałem sie pograć w piłkę na hali. Następnego dnia po obudzeniu sie nie mogłem wstać z łóżka, podnosząc sie na wznak. Odczuwałem dotkliwy ból centralnie w podbrzuszu. Kregosłup mnie wtedy nie bolał. Od tego czasu minął już ponad rok, ja ciagle odczuwam dolegliwości, które obecnie dotycząc również bólu kręgosłupa. Ostatnio wykonałem RTG- kręgosłupa, a oto jego wynik: *Zniesienie fizjologicznego wygięcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa, zmiany degeneracyjne w stawach międzywyrostkowych na poziomie L4-S1 oraz przejaśnienia dobrze ograniczone w masie bocznej kości krzyżowej po lewej stronie w poziomie stawu krzyżowo-biodrowego - zmiany degeneracyjne*. Czy wynik badania może określać przyczyne bóli podbrzusza i kręgosłupa. Mam 45 lat nie miałem żadnego urazu kręgosłupa ani też nie wykonywałem żadnej rujnujacej kregosłup pracy. Wobec tego jak należy interpretować wynik tego badania i jakie działania podjąć? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Są to zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie i stawie krzyżowo-biodrowym mogące dawać bóle dolnych partii pleców jak i podbrzusza. Do takich zmian zwyrodnieniowych nie musi dochodzić pod wpływem urazu czy też obciążania nadmiernego kręgosłupa. Takie zmiany bardzo często powstają samoistnie. Trzeba w tej sprawie skonsultować się z neurologiem. On podejmie odpowiednie działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy wynik rezonansu magnetycznego odcinka lędżwiowego kręgosłupa?Zwężenie tylnych odc.p.m.L3-L4-L5-S1,Zaawansowane zmiany degeneracyjne tych krążków międzytrz.Protruzja [4mm] tylnej,lewej części pierścienia włoknistego krążka międzytrz.na poziomie L5-S1.Zmiana modeluje przednią powierzchnię worka oponowego oraz zwęża lewy otwórmkg na tym poziomie,w niewielkim stopniu modeluje przednią powierzchnie worka oponowego.Protruzja [4,5mm]pierścienia włóknistego krążka miedzytrz.w świetle otworu międzykręgowego na poziomie L4-L5 po stronie lewej ,znaczna redukcja rezerwy objętościowej otworu z modelowaniem nerwu korzeniowego w jego świetle.okrężne uwypuklenie [3mm] pierścienia włóknistego krążka międzytrz. na poziomie L3-L4 nieco większe nasilenie zmian po stronie lewej-w świetle otworu mkg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×