Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zawroty głowy po siłowni


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz

Dzień dobry opisze mój przypadek. Mam 22 lata. W srode poszedłem na siłownie. Zaczęłem cwiczyc i w pewnym momencie poczułem ukucie na wysokosci łopatek po czym wszystko wróciło do normy. Jednak wieczorem pojawił się ból w tej okolicy co wcześniej. Ból nasilał się podczas przełykania pokarmu, w staniu i położeniu się na plecach. Dodam że miałem również kłopot z zasnięciem. W czwartek po przebudzeniu bólu już nie było i nie ma go do dziś jednak od czwatku męcza mnie zawroty głowy. Nie są one o dużym nasileniu i nie trwają ciagle i występują nie zależnie od pozycji w której sie znajduje(kiedy siedze, leżę, stoję, chodze). Jednak występują one dość często i trwają krótko 2-3sek. Byłem z tym u lekarza rodzinego i powiedział że się przemęczyłem jednak nie chce mi się w to wierzyć ponieważ nie był to jakiś zabójczy trening. W zwiąku z tym ma pytania Co jest przyczyną tych zawrotów? Czy możliwy jest jakiś ucisk na kręgosłup lub nadwyrężenie mięśni karku? Czy można to wyleczyć? Proszę o jak najszybszą odpowiedzieć ponieważ w tym tygodniu mam zacząć kurs na prawo jazdy i lekarz na badaniu może mi dać nie zdolność? Dodam jeszcze że męczą mnie lekkie pobolewania głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Co jest przyczyną tych zawrotów? - być może to rzeczywiście jakieś przemęczenie, być może w wyniku napięcia mięśni szyi po wysiłku dochodzi zaburzeń nerwów i naczyń odchodzących z odcinka szyjnego kręgosłupa, taki stan powinien samoistnie ustąpić - jeśli ma Pan wątpliwości trzeba w tej sprawie udać się do neurologa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Bardzo podobne objawy +wymioty. Wszystko zaczęło się od rozciągania szyi-bardzo delikatnego, a następnego dnia ruch gałek ocznych powodował wirowanie w oczach. Byłem z tym u neurologa, zrobiłem MR głowy i szyi - wszystko wyszło ok. Mam jeszcze wykonać badanie Dopplerowskie tętnic szyjnych i tu mój neurolog podejrzewa całą przyczynę moich dolegliwości. CZy takie objawy przechodzą?? czy jest możliwe wyleczenie z niedrożności tętnic?? Proszę o podpowiedź co z tym zrobić. Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×