Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wysoka gorączka i bóle brzucha po usunięciu woreczka żółciowego


Gość Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, W zeszlym roku w lipcu trafilem do szpitala z powodu ostrych bolow w prawym podzebrzu, po tygodniowym pobycie w szpitalu i wykonaniu kompletu badan (wliczajac w to TK oraz rezonans magnetyczny) zostalem wypisany do domu z brakiem diagnozy (pomimo ze na RM byly widoczne zlogi w PZW) oraz zaleceniem dbania o watrobe (podejrzewano uszkodzenie watroby). Zazywalem hepatil oraz trzymalem diete az do pazdziernika kiedy to kolejne bole wywolaly u mnie zoltaczke mechaniczna. Po 2 tygodniach wykonano ERCP i usunieto 20 kamieni z PZW oraz zapisano mnie do usuniecia woreczka. Nadmienie tutaj ze zaraz po ERCP pojawili sie u mnie drgawki, wysoka goraczka (38-39) oraz brak apetytu po spozyciu wydawac by sie moglo konkretnych pokarmow np. soku owocowego. Udalem sie na konsultacje do szpitala gdzie mialem wykonane ERCP oraz osobnego gastroenterologa i zostalem uspokojony ze to normalne po ERCP (dodatkowo gastrolog zdiagnozowal u mnie zespol jelita wrazliwego i powiedzial ze to rowniez moze miec wplyw na moje zdrowie). Od gastrologa dostalem Tribux i Duspatalin, ktore pomogly mi na tylze ze goraczki i drgawki nie byly bardzo czeste (ok. raz na dwa-trzy tygodnie). Objawy te trwaly caly czas do laparoskopowego usuniecia woreczka zolciowego. Po usunieciu woreczka wrocilem do domu jednak po paru dniach poza nawrotem starych objawow doszedl kolejny - okropny palacy bol zlokalizowany troche na lewo od boli, ktore towarzyszyly atakom kamicy zolciowej. Chirurg prowadzacy powiedzial mi ze to normalny objaw kiedy trzustka *zalewana jest* zbyt duza iloscia zolci i przepisal Bioprazol, ktory faktycznie pomogl na te konkretne bole. Niestety nadal co jakis czas (ostatnio coraz czesciej) zdarzaja mi sie te same objawy co po ERCP tj. wysoka goraczka, dreszcze oraz dodatkowo losowo pojawiaja sie rozlane bole brzucha (nie jestem w stanie okreslic miejsca na prawym boku ktore boli najbardziej - czy jest to zoladek, watroba czy moze jelita...). Konsultowalem sprawe z gastrologiem oraz chirurgami, ktorzy wykonywali laparoskopie oraz ERCP i tak naprawde nic nie stwierdzili. Staram sie trzymac diete watrobowa ale jednoczesnie lekarze zachecali mnie do probowania nowych rzeczy, jednak nie zauwazylem zwiazku pokarmu z goraczkami np. moge jesc przez kilka dni tylko bulki z dzemem i pic wode mineralna niegazowana a goraczka i tak sie pojawia. Od czasu wyjscia ze szpitala raz wykonywalem badanie krwi (miesiac po) ktore wykazalo ze wszystkie wskazniki watrobowe byly w normie (przed usunieciem normy przekraczaly okolo 5-8 krotnie) poza fosfataza alkaliczna jednak tu lekarze powiedzieli mi ze fosfataza jest podniesiona przez zespol jelita nadwrazliwego oraz zapalenie jelita grubego (ktore mialem zdiagnozowane po raz pierwszy w wieku 16 lat [teraz mam lat 27] jednak w zeszlym roku przy pierwszej wizycie w szpitalu mialem robiona endoskopie i stwierdzono remisje zapalenia). Kolejna warta odnotowania rzecza jest fakt ze zaraz po usunieciu woreczka zolciowego zupelnie zniknely objawy zapalenia jelita (tj. biegunki i luzne stolce) obecne przez praktycznie cale zycie niestety od okolo miesiaca objawy te wracaja. Moje pytanie jest takie - skad moga brac sie te goraczki i bole brzucha po usunieciu woreczka? Czy moga to byc powiklania po ERCP (lekarze je wykluczyli) lub po zabiegu laparoskopowym* jakie? Czy moze taka kolej rzeczy jest po prostu normalna dla niektorych ludzi po usunieciu woreczka i nie ma sie czym martwic i zwyczajnie zazywac tabletki doraznie na goraczke i bole? Z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Niestety czasami takie objawy po kamicy dróg żółciowych oraz cholecystektomii laparoskopowej mogą się utrzymywać przez dłuższy czas.Skoro parametry funkcji wątroby są w normie nic niepokojącego to nie jest. Trzeba by też oczywiście ocenić funkcję trzustki czyli poziom amylazy i lipazy we krwi, aby sprawdzić też funkcję trzustki. Skoro gastroenterolodzy i chirurdzy uważają, że wszystko jest w porządku proszę się nie niepokoić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziekuje za odpowiedz, zrobilem nowe badania krwi (nie mam jeszcze wynikow Amylazy i Lipazy): ASPAT 83 ALAT 136 Bilirubina 0,81 Fosfataza Alkaliczna 615 caly czas mam goraczke na poziomie 38-39 stopni oraz co jakis czas pojawiaja sie bole brzucha w okolicy watroby. Czy to moze byc nawrot kamicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×