Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicy pępka miesiąc po laparoskopii pęcherzyka żółciowego


Gość Leonika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Leonika

5 tygodni temu miałam laparoskopowo usunięty pęcherzyk żółciowy. Wszystko było w porządku, ale od kilku dni przy gwałtowniejszym poruszeniu się (np. nagłe wstanie, wyprostowanie się, szybkie chodzenie) pobolewa mnie okolica pępka, głównie nad pępkiem. Jest to rodzaj takiego jakby ciągnięcia, nie ostry, kłujący ból. Kiedy uciskam to miejsce tuż nad pępkiem, wyczuwam jakby twarde zgrubienie, przy ucisku nieco bolące. Kiedy kładę się na brzuchu również odczuwam pewien dyskomfort (jakby ból wynikający z ucisku). Objawy te pojawiły się, kiedy wróciłam do pracy (nie jest to jednak praca fizyczna) i ponownie zaczęłam prowadzić aktywny (czyt. szybki) tryb życia. Gdyby sugerował Pan Doktor przepuklinę, to proszę o wyjaśnienie, co ją powoduje i czy konieczna jest kolejna operacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Na pewno trzeba w tej sprawie skonsultować się ponownie z chirurgiem. Być może to rzeczywiście przepuklina. Trudno powiedzieć bez badania. Miejsce w okolicy blizny pępka jest osłabione i na skutek zwiększonego ciśnienia w jamie brzusznej (np. w czasie wysiłku fizycznego) może w tym miejscu otrzewna wyjść pod skórę (co określa się jako przepuklina). Taki stan może wywoływać dolegliwości bólowe. W takim przypadku jedynym skutecznym sposobem leczenia jest operacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×