Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Magda

Złogi w woreczku, podwyższona bilirubina i stłuszczona wątroba?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magda
Od jakiegoś czasu mam problem z woreczkiem żółciowym, a raczej ze złogiem który w nim zalega (7,5mm). Parę dni temu miałam średni ból prawego boku. Na USG wyszło, że to nie z powodu ataku woreczka a wątroby. Po badaniu krwi wyszło, że moja bilirubina wynosi 2,2 pozostałe wyniki bez podwyższeń. Dodatkowo mam powiększoną wątrobę i stłuszczoną. Chciałam się zapisać na laparoskopie ale chirurg uznał, że dopiero po wykonaniu badania EPCW może zgodzić się na taki zabieg. Dodam, że gastrolog stwierdził, że nie widzi konieczności tego badania ponieważ na USG wyszło, że w przewodach nie zalegają złogi. W związku z czym powinnam iść na zabieg. Nie wiem co mam z tym zrobić?? Czy mam się udać do innego szpitala?? Nie wiem, czy podwyższona bilirubina nie jest spowodowana tym, że od 3 miesięcy biorę Ursofalk 3 tabletki wieczorem. Bardzo proszę o odpowiedz...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Można spróbować u innego chirurga. W zasadzie jeśli kamienie są w pęcherzyku to nie ma sensu wykonywać zabiegiu ECPW. Ursofalk nie powinnien podwyższać poziomu bilirubiny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda
to co w takim układzie może podwyższać bilirubinę i co zrobić aby ona spadła??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Prawdopodbnie podwyższony pozim bilirubiny wiąże się ze zmianami w wątrobie. Czy podwyższona jest bilirubina pośrednia czy bezpośrednia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda
Witam Jaka to jest bilirubina to odpowiem jutro ponieważ nie mam jeszcze wypisu ze szpitala. Dziękuję za dotychczasową pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda
Witam Dzisiaj odebrałam wypis ze szpitala moje wyniki to: Sód-140 Potas-4,05 Crea-0,63 Urea-16 Glukoza-83 AlAT-40 AspAT-16 ALP-65 Amylaza-29 GGTP-85 Cholesterol-156 TRIG-158 HDL-39 LDL-93 Bilirubina-2,2 CRP-1,7 Niestety nie jest napisane jaka to jest bilirubina :-( Wątroba wyraźnie stłuszczona, bez widocznych zmian ogniskowych. Drogi żółciowe niepiszerzone. Trzustka o nierównych zarysach, hiperechogeniczna, niepowiększona. Proszę o informacje co dalej??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
A jakie wartości referencyjne były podane dla tych wyników? Warto zawsze to dodać, ponieważ każde laboratorium przyjmuje trochę inne wartości za normę. Bilirubina jest podwyższona. Najlepiej udać się do specjalisty z zakresu wątroby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda
Nie ma tych wartości referencyjnych są tylko same wyniki :-( A szkoda bo tak wszystkiego muszę szukać w necie. W poniedziałek jadę do innego szpitala zapić się na laparoskopie, może uda się bez ECPW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
W takim razie: podwyższona bilirubina, Alat, GGTP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość koralowiec
co to sa złogi na woreczku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość koralowiec
teściowa to ma i sie martwi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.