Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwiak podtwardówkowy bez wstrząśnięcia


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej

Mam pytanie podobne jak w temacie i jednocześnie konkretnie dotyczące mojego zdrowia. Czytałem już trochę o krwiakach i zazwyczaj jest napisane, że krwiak podtwardówkowy wywołany jest silnym uderzeniem. W tych artykułach nie ma tez nic wspomiane o wstrząśnięciu mózgu. Znalazłem tez informację, że takiego krwiaka może wywołać nawet uderzenie o zagłówek w skutek chamowania, co wydaje się być nie tak mocnym. Czy możliwe jest dostanie takiego krwiaka bez wstrząśnięcia mózgu? Czy faktycznie może on się objawić po kilku miesiącach i wczesniej być bezobjawowy? Krwiak nadtwardówkowy objawia się w ciągu kilku dni. Od mojego zdarzenia mija tydzień. Dostałem mocno piłką w czubek głowy, poczulem to uderzenie, ale mnie nie powaliło, nie miałem utraty świadomości, głowa tez mnie po nim nie bolała (choć oczywiście tak jak piszę, czułem uderzenie), dalej przez następne 45 min grałem w piłkę. Dopiero następnego dnia wieczorem zacząłem się zastanawiać nad stanem zdrowia, lekkim przejściowym uczuciem senności i jakby napięciem, czy ciśnieniem przy czubku głowy i z tyłu, niedaleko szyi. Nadal odczuwam w tym względzie lekki dyskomfort. Bólu głowy jednak w ogóle nie było. Czy wobec tego jest dla mnie jakieś zagrożenie krwiakiem? Dodam jeszcze, że nie jestem zawodowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Czy możliwe jest dostanie takiego krwiaka bez wstrząśnięcia mózgu? - tak, tak może być, to raczej niezależne choroby Czy faktycznie może on się objawić po kilku miesiącach i wczesniej być bezobjawowy? - tak może się zdarzyć jeśli krwiak jest niewielki lub bardzo wolno narasta Czy wobec tego jest dla mnie jakieś zagrożenie krwiakiem? - raczej wątpię, to jakieś bardzo rzadkie przypadki, a Pan objawy są mało wyraziste, jeśli ma Pan wątpliwości radzę w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

Czyli jak dobrze rozumem, uraz musi być naprawdę poważny i jednak bardziej odczuwalny by wystąpił krwiak podtwardówkowy. Czy można użyc określenia, że jest to faktycznie późniejszy objaw poważnych urazów? Piłka jak wiadomo nie jest mimo wszystko przedmiotem bardzo twardym i w momencie uderzenia trochę dopasowuje się do powierzchni, uderzenie jednak było mocne. U mnie żadnych zewnętrznych uszkodzeń głowy nie było, a i ogólnie fizycznie czułem się po uderzeniu względnie dobrze. Dziękuję za tę odpowiedź! Oczywiście w razie gdy coś mnie będzie bardziej niepokoić, udam się do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam bardzo podobny przypadek, uderzyłem sie mocno w czubek głowy.W listopadzie miałem dużego guza. do lipca się zmniejszył ale mineło 9 miesięcy i nadal niewiem czy mam krwiaka od 9 misięcy niemiałem mocnych buli głowy itp. cały czas jak dotykam czubka głowy czuje że mam góza nikt z przyjacioł nieczul że mam ale ja czuje cały czas byście mogli mi w tym pomuc ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×