Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w szyi po ablacji i leczeniu migotania przedsionków


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Od 9 miesięcy jestem na ciągłym leczeniu Warfinem z powodu napadowego migotania przedsionków oraz z występowaniu incydentów niedotlenia mózgu. Jestem po ablacji ale przed następną. Od jakiegoś czasu pojawia się u mnie ból w okolicy szyi po lewej stronie, który promieniuje do obojczyka oraz ramienia. Często takie dolegliwości odczuwam bardziej w nocy. Jednak 2 dni temu w nocy doznałam w tym samym miejscu bardzo silnego przeszywającego bólu, który wybudził mnie ze snu i trwał l kilka minut. Trwało to kilka minut . Bardzo się tym niepokoje tym bardziej, że już doznałam kilka razy objawów mózgowych. Zaznaczam, że miałam badanie Dopplera tsz. które nie wykazało istotnych zmian. W badaniu echa serca stwierdzono wydłużony łuk aorty z blaszkami miażdżycowymi. Ponieważ w zaburzeniach krążenia mózgowego miałam również zaburzenia widzenia w jednym oku lekarz kardiolog określił, że zatorowość powodują zakrzepy. Czy ostre bóle jakich doznaje w/w okolicy powinien mnie niepokoić i czy o takich dolegliwościach powinnam powiedzieć kardiologowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Takie dolegliwości raczej nie mają nic wspólnego z układem naczyniowym czy też sercowym. Oczywiście należy o tym poinformować kardiologa, ale raczej dolegliwości mogą być związane z patologią w zakresie odcinka szyjnego kręgosłupa. Dlatego należy rozważyć wykonanie RTG odcinka szyjnego kręgosłupa. O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący np. rodzinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×