Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina pachwinowa, wątpliwości i zwlekanie z operacją


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Na przełomie roku zacząłem odczuwać dziwne bóle brzucha po prawej stronie i lekkie obrzęki. Robiłem badania: USG jamy brzusznej, gastroskopię a nawet kolonoskopię. Wszystkie wyniki w porządku. Badania krwi także OK. Moja internistka badała brzuch także pod kątem zewnętrznych objawów przepukliny. Nie potrafiła postawić konkretnej diagnozy. Zostałem skierowany do chirurga. Ten po badaniu manualnym jednoznacznie stwierdził prawostronną przepuklinę pachwinową. Dostałem skierowanie do szpitala na operację przepukliny. Jestem po konsultacji w szpitalu. Lekarz po badaniu manualnym stwierdził *otwarty kanał pachwinowy* i potwierdził celowość operacji. Zapytałem czy przepukliny w tej fazie często się operuje. Odpowiedział, że na zachodzie Europy operuje się tylko takie, u nas także, chociaż rzadko. Nie mam typowych zewnętrznych objawów w postaci jakichś &#8222*gulek&#8221* na brzuchu czy w pachwinie. Czasami tylko czuję jakby &#8222*więcej i pełniej&#8221* w spodniach po prawej stronie. Przy mocnym pochyleniu do przodu odczuwam czasami zgrubienie w okolicach pachwiny. Mam mieć operację z siatką. Moja internistka mówi, że nie muszę się śpieszyć, że po operacji przepukliny nie mam gwarancji wysokiego komfortu. Że niektórzy pacjenci nie za dobrze tolerują obcy wszczep. Mam 52 lata, pracuję fizycznie, choć niezbyt ciężko. Robić już? Czekać? Mam cykora. Chciałbym wstrzymać się do września, ale czasami pobolewa mnie ten brzuch, czuję taką *pełność* w spodniach po prawej stronie, a nawet prawe jądro ociera o udo. Jestem bardzo niezdecydowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dimedicus

Jak zrozumiałem odwlekasz bo masz cykora.Wcześniej czy później i tak zajdzie potrzeba wykonania zabiegu.Pośpiechu nie ma,ludzie latami chodzą z przepuklinami mając dyskomfort.Tak że decyzja należy do Ciebie,kiedy.A bać się ma czego,zabieg prosty,po 3 dniach do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety coraz częściej boli po wysiłku i wyczuwam lekkie obrzęki. Dziś poszedłem do szpitala ustalić termin. Ponieważ mam aktualne szczepienia przeciwko WZW ustalono mi termin na 18 czerwca. Jeszcze tylko niezbędne badania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×