Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekłe zapalenie ścięgien


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krystyna

Od trzech lat bardzo bolą mnie stopy obie, nawet czasami dochodzi do tego że chodzić nie mogę,zrobiłam rtg obu stu w obu stopach płasko stop ie poprzeczne z koślawością i palców oraz zmianami zniekształcającymi i dopodeszwowym podwichnięciem w i stawach śródstopno-policzkowych.Zwężenie szpar stawów stępowo- śrdstopnych.Oj bardzo mnie denerwują ten paluch wykręcony i ten haluks.usg również zrobiłam okazało się że mam przewlekłe zapalenie ścięgien.Lekarz u którego byłam ortopedy zrobił mi zastrzyk ze sterydów miał mi pomóc tak pomogło na trzy dni,nie bolało i dalej boli chodzę gożej niż 100 letnia babcia,czy przy tej chorobie naprawde nie ma żadnego lekarstwa które by pomogło,a jak nie pomoże, żeby coć trochę ulżyło.Napiszę dokładnie co jest napisana na wyniku usg:Rozcięgno podeszwowe z cechami zapalenia w okolicy przyczepu piętowego pogrubiałe do 6mm z niewielkim obrzękiem w okolicy,nieco pogrubiałe rozcięgno w odcinku na poziomie stępu.Nie widać cech ostrogi kości piętowej. Wysięk w stawie Sródstopno-policzkowym I z drobnymi zwyrodnieniowo-wytwórczymi na krawędziach powierzchni stawowych.Nie widać cech wysięku w pochewkach ściegien zginacz i prostowników palców, w badaniu dynamicznym ruchomość ścięgien zachowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Leczenie takich patologii w zakresie stóp jest bardzo ciężkie i zazwyczaj leki przynoszą jedynie zmniejszenie dolegliwości, które zazwyczaj do końca nie ustępują. Stosuje się zazwyczaj leki przeciwzapalne ogólnie i miejscowo oraz zabiegi rehabilitacyjne. Dobrze by było w tej sprawie udać się na konsultację do poradni rehabilitacyjnej, gdzie przepiszą Pani odpowiedni zestaw zabiegów. Co do koślawych paluchów należałoby zastanowić się nad ich korekcją chirurgiczną. O tym musi zadecydować ortopeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystyna

Dziękuję bardzo za odpowiedz,proszę mi jeszcze napisać jakie mogą być tej choroby konsekwencje,czy może dojść do tego że chodzić nie będę mogła.Czy przyplącze się ten co do tyłu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Konsekwencją mogą być nieodwracalne zmiany zwyrodnieniowe aparatu kostno-stawowego, z następowym zaburzeniem funkcji ruchowej stóp przejawiającej się utrudnieniem w chodzeniu. Taki stan nie zwiększa prawdopodobieństwa wystąpienia nowotworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×