Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek u ujścia odbytu


Gość Rafal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 20 lat. Od okolo 3 tygodni podczas wyprozniania zauwazylem ze z odbytu wychodzi mi czerwony guzek, poczatkowo pomyslalem ze to pewnie jakis stan zapalny i niedlugo sam zniknie, jednak guzek w dalszym ciagu jest. Wysuwa sie z odbytu podczas wyprozniania i chowa sie po. Bolu ogolnie nie czuje moze troszeczke podczas wyprozniania, jednak przy siedzeniu czy chodzeniu nie odczuwam zadnego bolu. Krwi w kale nie dostrzeglem, na papierze toaletowym tylko raz ale to juz dosc dawno zauwazylem kropelke krwi, teraz nie wystepuje ani kropelka na papierze toaletowym. Chcialbym sie dowiedziec z czym mam doczynienia? Czy to hemoroidy? Jak powinienem to wyleczyc, czy musze udac sie do specjalisty i poddac sie jakiemus zabiegowi, czy moze sam moge to wyleczyc poprzez leki zakupione w aptece? Jezeli tak, to jakie leki powinienem kupic i ile mnie wyniosa koszty? Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

To z pewnością hemoroidy lub być może polip. Z opisu Pana przypadku wynika, że raczej wystarczające będzie leczenie zachowawcze jeśli to hemoroidy czyli odpowiedni tryb życia i leki. Jeśli to polip jedynie leczenie zabiegowe wchodzi w grę. Trzeba w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem najlepiej proktologiem. On po badaniu wyjaśni czym jest ten guzek i jaki powinien być sposób postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×