Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przepukliny w kręgosłupie w odcinku lędźwiowym


Gość agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agnieszka

Mam 30 lat rok temu zdiagnozowano u mnie przepukline w kregoslupie w odcinku ledzwiowym od roku walcze na okraglo z bolem nieraz jest ten bol nie do zniesienia.czy jest szansa na operacje tej przepukliny a jesli tak to kto moze wykonac taka operacje.jak wyglada rehabilitacja po operacji jakie jest ryzyko ze operacja sie nie uda i co wtedy mnie czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem po operacji minal rok , i powiem pani ze nie czuje sie lepiej , u mnie byl ucisk na korzenie nerwowe l5s1 . zanik czucia i niestety po roku zadnej poprawy wrocilam do pracy ale pogorszyl sie moj stan i znowu jestem na zwolnieniu biore zastrzyki b12 i tramal bo boli dalej nie moge siedziec , stac , jednym slowem jest zle jestem zalamana , chopdze od lekarza do lekarza i.. nie wiem co dalej. pozdrawiam pania serdecznie i prosze znalezc dobrego neurochirurga . aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Cz.

Witam! Ja miałem3 lata temu uraz C6-C7 przy upadku na kark przy przewrocie akrobatycznym. Sam jestem masażystą, ale niestety ponieważ był to dość poważny uraz nie mogę całkowicie sobie to usunąć, po za usuwaniem bólu oraz sukcesywnym usuwaniem powstających zwapnień które narastają w tym miejscu w związku z przestawieniem kręgów C6-C7 i powstaniem tzw wypukliny dysków mię. Zajrzałem wiec na ta stronę bo chciałbym zasięgnąć więcej informacji o mojej kontuzji-choć zdecydowanie nie chciałbym się poddać rozwiązaniu operacyjnemu -bo moim zdaniem nie jest ono w ogóle w stanie zregenerować powstałych na skutek urazu zwyrodnień tkanki łącznej ma ona bowiem charakter bardziej podobny do wytworu żywych komórek podobnie jak np. paznokcie czy włosy wiec ona się nie zregeneruje tak jak np skóra w procesie zabliźnienia. To co bardzo tu pomaga to właśnie masaż stale zwiększający ukrwienie miejsca urazu ( bez tego w miejscu urazy nie dopływa krew i powstają zwyrodnienia czyli zwapnienia- czyli tak jak w rurach co czy w czajniku)oraz spożywanie dużych dawek naturalnej witaminy C np z aceroli bu stymulować komórki otaczające tkankę łączną do wytwarzania kolageny - a przy niedoborach witaminy C kolagenoza zanika. Dlatego zwyrodnienia w miejscu urazu się pogłębiają i pojawia się ból ( bo komórki coraz bardziej w tym miejscu są nie dożywione). A tzw *leki przeciwbólowe *- przecież one nie lecą tyko czasowo np na 12 godzin tłumie jego odczuwanie. to tak jakby podczas pożaru chcieć wyłączyć syrenę alarmową którą pożar uruchomił zamiast gaszenia pożaru i twierdzić że w ten sposób rozwiązaliśmy problem syreny sygnalizującej pożar! ( to było przyczyna szkorbutu u marynarzy w XVIII dopóki lekarz Szkocki nie odkrył ze ta chorobę można leczyć (bogatymi w witaminę C) owocami cytrusowymi i przyczyny problem został usunięte.Jest w tej chwili bardzo ciekawa na ten temat teoria *medycyny komórkowej* dr Ratha który udowodnił w badaniach klinicznych w 2002 lecząc odpowiednio dobranymi suplementami witaminowo- mikroelementowymi z zaawansowanych nowotworów i udowadniając swoja tezę że wszystkie choroby i dolegliwości zaczynają się właśnie od niedoborów mikroelementów i witamin na poziomie komórkowym.A jeżeli chodzi o ból to receptory bólowe są niczym innym jak *czujnikami* nadmiaru ładunków dodatnich przy każdym urazie czy dysfunkcji komórek. Masaż właśnie tak relaksuje bo przez pocieranie rąk o skórę uwalnia się do otoczenia nadmiar łdunkow dodatnich, zupełnie tak samo jak w doświadczeniach w szkole na fizyce gdy się pocierało laskę ebonitu i szkła szmatką i dotykało elektoskopu, i sie jego blaszki odchyliły. Swój masaż nazwałem *masaż akupresurowo -limfatyczny* (można już na temat mojego masażu wiele informacji i dyskusji znaleźć w internecie i wielu masażystów w Polsce już go wykonuje), bo moim zdaniem właśnie podobny efekt uwalniania nadmiaru ładunków dodatnich powoduje w akupunkturze chińskiej wbita w odpowiednie miejsce metalowa igła w chińskiej , a limfatyczny ,bo jest wybitnie przeciwbólowym oraz fenomenalnie usuwa ból i obrzęki limfatyczne po wszystkich urazach. Pozdrawiam serdecznie J.Cz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma pan moze jakies namiary na takich masazystow w szczecinie ? bardzo bym prosila byc moze jakos by mi to pomoglo bardzo bym nie chciala nastepnej operacji .z gory bardzo dziekuje.aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×