Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy mam się bać zakrzepicy?


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, chciałbym się poradzić na temat zakrzpicy. Mam 25 lat, 198 cm wzrostu i ważę 130 kg, ogólnie jestem zdrowy. Otóż, pierwszy raz na początku grudnia miałem objawy świadczące na zakrzepice żylną w prawej nodze. Lekarz pierwszego konaktu skierował mnie na morologię i USG DOPLER tej że konczyny. Morfologia wyszła wporządku, usg też nie stwierdziło zakrzepicy (żyły przepływowe, zastawki wydolne, brak uchwytnuch cech zakrzepowych). I wszystko bylo by fajnie ale od 3 tygodni znowu mnie łydka boli, nogę mam ciężką, wiec znowu udalem się do lekarza, Tym razem był to chirurg, po wysłuchaniu moich objawów stwierdził że to moze byc zakrzepica i w tym kierunku mi nogę zbadał, stwierdził żę zakrzepicy nie widzi ale zrobiliśmy jeszcze badanie na D-DIMERY którę również wyszło dobrze. W związku z tym prosze o opinię (odowiedz) czy mam zacząć szukać innej przyczyny bólu nogi i lydki, czy dalej szukać zakrzepicy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Wątpię, że jest to zakrzepica po wszystkich badaniach jakie Pan przedstawił i po tym jak zbadał Pana chirurg. Objawy też nie są jednoznaczne dla tego schorzenia. Możliwe, że to jakieś przeciążanie mięśni łydki, podrażnienie nerwu obwodowego. Należy rozważyć konsultację ortopedyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wskazuje na zakrzepicę.Ja choruję na zakrzepicę ( teraz jest to choroba pozakrzepowa) 5 lat .Po USG DOPLER (jeśli są zakrzepy,to je widać.lekarz widzi także jeśli są niewydolne zastawki.Kończyna puchnie śinieje,strasznie mocno boli ,uczucie ciężkości kończyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×