Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Colitis, Polypus coli ascendentis


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

1- fragmenty błony śluzowej jelita grubego z obfitym przewlekłym naciekiem zapalnym, złożonym z limfocytów, plazmocytów, nielicznych eozynofili oraz-miejscami- licznych neutrofili tworzących pojedyncze mikroropnie kryptowe. Obraz nie jest charakterystyczny, nie pozwala na jednoznaczne ustalenie etiologii zmian zapalnych, wskazuje jednak na konieczność rozważenia/wykluczenia- IBD (inflammatory bowel disease). 2. polypus hyperplasticus. Map prośbę bardzo proszę o jakieś bliższe objaśnienie tego wyniku bo do końca nie wiem jak mam go rozumieć ewentualnie jakie badanie zrobić dodatkowe lub czym leczyć ten stan zapalny, dziękuje z góry. Obecnie przebywam za granica i nie mam za bardzo jak skonsultować się bezpośrednio z lekarzem pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Takie wyniki badania histopatologicznego świadczą z dużym prawdopodobieństwem o występowaniu nieswoistego zapalenia jelita grubego (choroby Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejącego zapalenia jelita grubego). Jeśli ten wynik skoreluje się z objawami klinicznymi, obrazem kolonoskopowym, dodatkowymi wynikami badań laboratoryjnych można będzie postawić dopiero ewidentną diagnozę. Schorzenia te są bardzo groźne i wymagają specjalistycznego leczenia. Diagnostyką i leczeniem musi zająć gastroenterolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×