Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gdzie leczyć chorego na raka płuc?


Gość Renata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Renata

Mój tata ma gruczolakoraka płuc, stwierdzonego 10.04, jest to guz nieoperacyjny. Został wypisany ze szpitala w Otwocku i zalecono radiologię i chemię. Zabiegi radiologiczne przyjął w Szpitalu Onkologicznym w Wieliszewie, a 19 maja będzie tam 1.chemia. W związku z tym, że ma POCHP jest pod opieką pulmunologa (wizyta raz na miesiąc). Sytuacja jest taka, że gdy tata źle się czuje, nie wiemy do jakiego lekarza z nim jechać. Czy powinien być pod opieką lekarza rodzinnego czy może pod stałą opieką onkologa? W Szpitalu w Wieliszewie nie ma np. pulmunologa. Ma teraz temperaturę 38 stopni Celsjusza, nie może jeść, mało pije, ma wrażenie, jakby coś stało mu w gardle. W ciągu tego miesiąca przyjął mnóstwo leków i źle się czuje na żołądku. Gdzie się zgłosić w tym przypadku i jakby działo się coś niepokojącego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

W takim wypadku, w chwili obecnej, doraźnie najlepiej zgłosić się bezpośrednio do lekarza rodzinnego. Ojciec zostanie zbadany na miejscu i na pewno lekarz rodzinny zaleci odpowiednie postępowanie objawowe. Pozostałe wizyty według zaleceń specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey a ja wiem z doświadczenia ze we wszystkich wątpliwościach pomoze zaufany onkolog...co do żoładka to trzeba przyjac troche leków osłonowych np polprazol bo taka ilośc leków nochczy śluzówke żołądka i przewodu pokarmowego w tym gardła przełyku...a temperatura świadczy nawet o jakiejs infekcji a pacjenci po chemii sa bardziej podatni wiec lekarz rodzinny i onkologii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×