Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jądra po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem po zabiegu usuniecia przepukliny metoda Shouldice operacja odbyla sie bez problemu i bez powiklan zdjeto mi szwy po 10dniach rana zagoiła sie bez problemow (tak stwierdził chirurg) przez pewien okres brałem tabletki przeciwbólowe na poczatku głównie lezalem i siedziałem gdyz chodzenie sprawialo mi problemy (szybko sie meczylem) stopniowo wychodzilem na krotkie spacery jak dobrze sobie przypominam to na poczatku tego miesiaca odstawilem srodki przeciwbolowe szybko zaczelem chodzic normalnie wstawalem z łozka (nic nie bolalo w okolicy rany) ale od kilku dni zaczelo mnie bolec prawe jądro tzn juz przedtem nie bolalo w tamtej okolicy ale teraz to jest uciazliwe czy to jest normalny objaw? (czy papierosy i alkkohol maja wplyw na gojenie sie przepukliny czy moze ona przez to sie nawrócic?) Jeszcze jedno pytanie ogólnie to przy zmianie opatrunku widzialem rane tylko na lezaco (nie widzialem jej jak stalem ) teraz jak nie zakladam opatrunku to zaobserwowalem ze naciecie jest lekko wybrzuszone, nierególarnie dół rany jest mniej wybrzuszony od górnej czesci, nic nie boli tylko czasem zaszczypie... czy przypadkiem nie za szybko zaczelem wychodzic?? aha raz mi sie zdazylo niesc dwie reklamowki w której mialem garnitur i buty za odpowiedz z góry dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

od kilku dni zaczelo mnie bolec prawe jądro tzn juz przedtem nie bolalo w tamtej okolicy ale teraz to jest uciazliwe czy to jest normalny objaw? (czy papierosy i alkkohol maja wplyw na gojenie sie przepukliny czy moze ona przez to sie nawrócic?) - raczej ból jądra jest w chwili obecnej sprawą niezależną od przeprowadzonej operacji, być może w chwili obecnej doszło do jakiegoś stanu zapalnego jądra, trzeba w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem, papierosy i alkohol raczej nie mają z tym problemem związku czy przypadkiem nie za szybko zaczelem wychodzic? - myślę, że raczej wszystko jest w porządku i są to zwykłe objawy pooperacyjne, a nie skutek wczesnego uruchomienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×