Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamane kości śródręcza


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin

Dwa tyg temu na lekcji w-f uderzyłem pięścią w ściane ( a chciałem trafić w piłkę ) . Przez następne 5 lekcji ręka bardzo spuchła , a ja próbowałem ją ruszać. Uciekłem z lekcji i przyjechałem do domu. Gdy mama to zobaczyła odrazu zabrała mnie do szpitala. Lekarz zrobił zdjęcie RTG , spojrzł na nie potem ruszał mi palcami do góry i pytał czy boli. Założyli mi gips i pojechałem do domu. Za 2 tyg znów miałem wizyte ale u innego lekarza , dopiero on mi powiedział że mam złamane 2 kości śródręcza (1 i 2). Gdy weszłem pielęgniarka zdjęła mi gips i poszłem znów na RTG. Lekarz popatrzył i kazał przyjść za tydzień. Teraz mogę lekko ruszać tymi palcami nie bolą mnie , ale na 1 kości narosła jakać twarda *bula* w miejscu złamania. Jeszcze 3 i 4 palec jest takiej samej długości. I moje pytania : czy kość się mogła źle zrosnąć ????????? Co to jest ta bula która mi narosła ????????? Mam jeszcze trochę opuchliznę , czy to normalne po 3 tyg ?????????? Kiedy moja ręka wróci do normalnej formy???????? Czy te złamane kości bedą słabsze ???????? mam 15 lat , 163 wzrostu , 50 kg waga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

czy kość się mogła źle zrosnąć ? Co to jest ta bula która mi narosła ? - być może to tylko niewielka narośl, kostnina w miejscu właśnie prawidłowo gojącego się złamania, to typowe właśnie dla gojenia się złamania Mam jeszcze trochę opuchliznę , czy to normalne po 3 tyg ? - tak, taki obrzęk jeszcze może się utrzymywać nawet kilka tygodni po złamaniu Kiedy moja ręka wróci do normalnej formy? - z reguły powraca po około 2-3 miesiącach Czy te złamane kości bedą słabsze ? - w Twoim wieku zagojenie się takiego złamania nie powinno mieć wpływu na sprawność ręki w przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ta samo podczas rozbijania desek nawet po trzech tygodniach będziesz miał opuchliznęosta nawet do miesiąca te naroślanarosła to chrząstka która uległa skostnieniu przez co masz teraz mocniejsze pięści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×