Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki odbytu oraz problemy z jelitem


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dobrych lat borykam się z hemoroidami. Jakiś rok temu (może troszkę dalej) podczas wysiłku sportowego zacząłem odczuwać jakby skurcze w dole brzucha, które ustępowały po wypróżnieniu (w stylu biegunki). Bywało również tak, że rano po przebudzeniu miewałem podobne uczucie (mniejsze *skurcze*) też wymuszało skorzystanie z toalety. Jakiś czas temu przeszło, jednak sport ograniczyłem z racji pracy... Po spożyciu alkoholu nieoczekiwanie goniło mnie do toalety (zdażyło się tak może 2 - 4 razy). Co do hemoroidów to raz na przysłowiowy ruski rok zauważam kropkę krwi na papierze. Stolce są jakby pokryte jakimś śluzem, często ich *skład* jest różny, tzn np początek jednolity potem luźny ale nie ma reguły. Zacząłem się tymi zjawiskami bardziej ze strony jelit niepokoić i od momentu niepokoju miewam zaparcia i uczucie wzdęcia (jednak czasem brzuch nie jest jakiś napompowany a twardy). Może to coś w stylu nerwicy ogólnej i przez to i jelit, ale czytając w sieci doszukałem się raka odbytu na podstawie moich objawów. Pytanie zatem czy w wieku lat 24 (pale papierochy a od jakis 2 lat jem raczej niezdrowo) rak odbytu wchodzi w grę ? czy moje objawy są temu bliższe ? Nie odczuwam jakiegoś zmęczenia, nie mam temperatury, masa ciała ta sama, krew na papierze raz na ruski rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Pana objawy nie wskazują na chorobę nowotworową. Szczególnie jeśli nikt w rodzinie nie chorował na raka jelita grubego. Oczywiście najlepiej wykonać kolonoskopię, która ostatecznie wykluczy ewentualne nieprawidłowości. Ślady krwi są wynikiem najprawdopodobniej stanu zapalnego odbytnicy lub żylaków odbytu. Dolegliwości jelitowe mogą być związane z zespołem jelita drażliwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×