Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyniki USG a konieczność operacji żylaków powrózka nasiennego


Gość Krystian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krystian

Witam, dzisiaj miałem badanie USG ogólnie jąder oraz szczególnie żylaków powrózka nasiennego. Badanie wykazało brak zmian na prawym jądrze, jednak na lewym jądrze, tak jak wcześniej zdiagnozował to urolog za pomocą dotyku, znajdują się żylaki powrózka nasiennego. Okazało się, iż ich długość wynosi do 3,2mm. Brak wodniaków itp., poza żylakami z jądrami wszystko jest w porządku. Z racji tego, że do kolejnej wizyty z urologiem pozostało mi jeszcze kilka dni, chciałbym się dowiedzieć czy przy takich rozmiarach żylaków od razu zalecana jest operacja, a jeśli nie - czy mimo wszystko takową warto wykonać? Dwa tyg. temu urolog zalecił mi 3-miesięczne leczenie (tabletki Detralex), a po obejrzeniu USG ma zadecydować co będziemy działać dalej. Moje drugie pytanie - czy operacja (laparyskopowa - z racji tego, że jest najnowocześniejsza - pewnie na nią się zdecyduję) w jakiś sposób może mi zaszkodzić? Mam na myśli sytuację, w której urolog da mi wybór - operacja lub próba leczenia, chciałbym wiedzieć na co lepiej się zdecydować, bo jeśli czas gra na moją niekorzyść to jestem zdecydowany na zabieg. Dodam, iż mam 22 lata, i pierwsza diagnoza urologa (z kwietnia br.) brzmiała: *spore żylaki powrózka nasiennego jądra lewego*. Wiadomo, podobnie jak każdy, mam swoje plany jeśli chodzi o rodzinę, dlatego chciałbym dołożyć wszelkich starań, aby szanse płodności były jak największe. Wobec tego - jakie dodatkowe badania Pan zaleci? Może zbadanie nasienia i ono wykaże czy operacja jest konieczna (tj. żylaki zaburzają jakość spermy) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Wskazaniem do zabiegu usunięcia żylaków powrózka nasiennego są żylaki objawowe, III stopnia (widoczna zewnętrznie przez worek mosznowy) oraz niepłodność związana z żylakami. Jeśli spełnia Pan jakieś kryterium podane wyżej trzeba zdecydować się na zabieg. Najlepiej wybrać zabieg metodą laparoskopową, który jest najbardziej bezpieczny i daje szybki powrót do zdrowia. Radziłbym także oczywiście zbadać nasienie, aby określić jego jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×