Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja obustronnej przepukliny pachwinowej


Gość Jan

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowny Panie Doktorze! Mam 63 lata i obustronną przepuklinę pachwinową. Mam już 3 skierowania i boję się poddać operacji bo wydaje mi się że operacji nie przeżyję. Mam nastoletnią córkę i nie chciałbym jej pozostawić. Prawostronna przepuklina jest duża ale da się odprowadzać.Dużo chodzę i intensywnie pracuję, ale czuję że jest coraz większa owa przepuklina .Z lewej strony przepuklina jest niewielka. Na samą myśl o operacji robi mi się słabo, myślę, że zemdleję na stole operacyjnym. Nigdy nie byłem w szpitalu i jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. Mój stan zdrowia jest ogólnie jak na mój wiek dobry.Mam problemy z cukrzycą /cukier 120-160 od 2 lat/, ponadto dokucza mi łuszczyca. Ale tak bardzo chcę jeszcze żyć, pracować, by pomóc dzieciom. Jeśli zdecydowałbym się na operację to na wakacje, po skończeniu roku szkolnego, pod koniec czerwca. Może dotrwam, choć prowadzę wycieczki i boję się, że gdzieś w drodze mogę mieć problemy. Bardzo proszę o radę, czy w moim wieku, przy cukrzycy typu B /mam tabletki/ jest realne przeżyć? Będę ogromnie wdzięczny za pomocną radę. Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dimedicus

Nie ma przeciwwskazań do takiego zabiegu u chorych na cukrzyce(jednak raczej się w szpitalach NFZ nie stosuje zabiegów dwustronnych przepukliny,zachowuje się odstęp miesięczny)Oczywiście taki pacjent musi być prowadzony inaczej,przed zabiegiem należy wyrównać metabolicznie,często takie przygotowanie prowadzi się w szpitalu przed zabiegiem,również ważne jest kontynuowanie leczenia w warunkach szpitalnych już po zabiegu(w tym ochrona przed infekcjami)Proszę się zdać na lekarzy.Nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×