Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dyskopatia (PNP) wielopoziomowa


Gość KAZIK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem wypadek w pracy. Dźwigałem ciężary coś strzeliło w kręgosłupie i od tamtej pory jest ból pleców klatki piersiowej ,głowy i całej lewej nogi. Mam drętwienia rąk, lewej nogi i krocza, problemy z moczem (popuszczanie),od dnia wypadku nie miałem wzwodu mimo że lekarze zapisali mnie nawet Viagrę(100)Maxi Grę(100)zero reakcji ,na spacerach muszę często odpoczywać zmęczenie nóg ,pleców i utrata częściowego czucia w lewej całej nodze. Zrobiłem badania* urologiczne ,echo serca ,RTG płuc, byłem też(w związku z bólami głowy ) u psychiatry i psychologa, badanie krwi i moczu .Wszystko jest w porządku . A oto wynik badania CT* Do oceny teleradiologicznej przedstawiono badanie wykonane aparatem wielorzędowym spiralnym bez podania środka kontrastowego w algorytmie do oceny kręgosłupa w odcinku LS. Zmiany zwyrodnieniowe i wytwórcze pod postacią osteofitów na krawędzi trzonów kręgowych Obniżenie wysokości k/m w segm.L4-5 z objawem próżniowym. W segm. L1-2 widoczna jest tylna i dwuboczna przepuklina k/m z uciskiem na worek opony twardej i bezwzględna stenozą otworów międzykręgowych . Na poziomie L2-3 i L3-4 obecna jest szerokopodstawna przepuklina k/m ze stenozą otworów międzykręgowych .W segm. L4-5 obecna jest szerokopodstawna przepuklina k/m z uciskiem na worek opony twardej od przodu Na poziomie L5-S1 stwierdzam tylno pośrodkową przepuklinę k/m z uciskiem worka opony twardej od przodu .Innych zmian w wykonanym badaniu TK nie stwierdzam. Teraz oczekuje na Rezonans Magnetyczny. Panie Doktorze co mnie czeka??? OPERACJA???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj ja mialam to samo dzwiganie w pracy potem ostry bol dretwienie i wlasnie brak czucia problemy z zalatwianiem sie popuszczanie moczu , operacje mialam rok temu niestety dretwienie i brak czucia zostal , boli nadal , sa dni ze mniej a sa ze bardziej , mam wrazenie ze zbyt dlugo zwlekano z operacja , ze moze nie bedzie trzeba , lekarze twierdza ze sa nikle szanse na to ze czucie wroci , moim zdaniem znajdz dobrego neurochirurga i jesli ten stwierdzi ze musisz byc operowany nie wachaj sie ani chwili . pozdrawiam i zycze szczescia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×