Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ginekomastia i guzek


Gość Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie dawno byłem u lekarza chirurga, który wykrył on u mnie ginekomastie i skierował mnie na USG. Tam zdiagnozowano u mnie guzek o szerokości 4mm, a teraz muszę czekać ponad tydzień na kolejna wizytę, stąd moje pytania: jak można usunąć taki guzek (muszę dodać że jest bardzo bolesny)? jeżeli będę musiał podjąć się operacji to czy wpłynie ona na możliwość uprawiania sportu (jestem studentem w-f wiec bardzo zależy mi na tym by nie opuszczać zajęć)? jakie mogą być przyczyny powstania guzka i czy może on powracać? z góry dziękuję za odpowiedz pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

jak można usunąć taki guzek (muszę dodać że jest bardzo bolesny)? - taki guzek najczęściej usuwa się w warunkach szpitalnych w znieczuleniu krótkim dożylnym lub miejscowym, o wszystkim musi zadecydować chirurg, który Pana prowadzi jeżeli będę musiał podjąć się operacji to czy wpłynie ona na możliwość uprawiania sportu (jestem studentem w-f wiec bardzo zależy mi na tym by nie opuszczać zajęć)? - około 2 tygodni trzeba będzie zrezygnować z zajęć fizycznych jakie mogą być przyczyny powstania guzka i czy może on powracać? - najczęściej dochodzi do tego samoistnie na skutek nadwrażliwości receptorów hormonalnych w sutku, które pobudzają tkankę gruczołową rozrostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×