Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Incydenty zakrzepowo-zatorowe a guz na przedramieniu


Gość Julia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje pytanie dotyczy incydentów zakrzepowo-zatorowych. Jestem pacjentką z napadowym migotaniem przedsionków. Z tego powodu występowały u mnie przemijajace niedokrwienia mózgu oraz zaburzenia widzenia w jednym oku. Przez neurologa zostało to zdiagnozowane jako TIA. Tętnice dogłowowe nie wykazują patologii. Moje problemy związane są z zaburzeniami pracy serca i zatorowością serca pochodną. Miesiąc temu na przedramieniu nagle pojawił się duży guz wielkości orzecha włoskiego z bardzo dużym wylewem. Guz był w dotyku bardzo bolesny oraz pod skórą wyczuwałam ostre wypukłości. Od guza prowadziła żyła która była nabrzmiała i twarda. Dopiero teraz po ponad miesiącu objawy jakie doznałam ustępują chociaż nadal wyczuwam pogrubiałą żyłę. Nadmieniam, że nie doznałam urazu. Nie wiem na skutek czego to wystąpiło. Nadmieniam, że w czasie kiedy to się stało byłam na Clexsane. Lekarz okulista u którego byłam akurat kilka dni po incydencie po obejrzeniu stwierdził, że to był zator. Proszę mi powiedzieć czy ma to coś wspólnego z zatorowością opisaną na początku mojego listu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie żaden zator, lecz być może doszło do krwotoku podskórnego (wytworzenia krwiaka) na skutek właśnie przyjmowanych leków przeciwzakrzepowych (zmniejszenie krzepliwości krwi). Zaś incydenty zakrzepowo-zatorowe są bezpośrednio związane z migotaniem przedsionków dlatego trzeba na stałe zażywać leki przeciwzakrzepowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×