Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Filifionka

Rany pooperacyjne po laparoskopowym wycięciu torbieli jajników

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Filifionka
10 dni temu miałam operację (laparoskopowe wycięcie obustronnych torbieli jajników). Wczoraj w okolicach jednej z ran pooperacyjnych wyczułam zgrubienie, coś jak guzek pod skórą, o większej rozległości niż szew. Dodatkowo czuję od czasu do czasu kłucie w tych okolicach i mrowienie (coś jak drętwienie) w biodrze. Trochę martwią mnie te objawy. Proszę o poradę, czy tak wygląda gojenie się ran pooperacyjnych, czy powinnam się zgłosić na izbę przyjęć, bo rana goi się nie tak jak powinna. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Takie objawy mogą występować jeszcze po operacji. Na kontroli koniecznie trzeba wspomnieć o tym. Jeśli pojawi się temperatura lub dolegliwości będą bardziej dokuczliwe to najlepiej udać się do chirurga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Paulina
ja też jestem po operacji jajników i też mam takie zgrubienie a miną już miesiąc od operacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Beata
Witam! Jestem 2 tyg po laparoskopowym wycięciu przydatków. Jedną mam na 4 cm bo jajnik był tak duży,że lekarz nie mógł go przez ten mały otwór wyciągnąć. I właśnie w tym miejscu mm zgrubienie, twarde niczym kamien, większe niż sama rana. Czuję ból przy wstawaniu, przekręcaniu się na bok w łóżku itp. Ból jest chwilowy i odczuwam go tak, jakby miało sie w środku coś od czegoś oderwać. Od lekarza chirurga wiem, że nie jest to nic groźnego( w najgorszym przypadku może skończyć się przepuchliną), a takie dolegliwości mogą trwać nawet 3 mies, w tym czasie zgrubienie powinno sie rozejść. Także dziewczyny zaciskamy zęby, głowa do góry i do przodu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Justyna
Ja jestem 3tygodnie po usunięciu ciąży pozamacicznej laparoskopowo A wczoraj wróciłam do pracy i jak wróciłam do domu zaczęło boleć tam gdzie mam ranę koło jajnika i jest twarde czy to normalne że jest twarde i boli czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.