Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość basia

Podwójny układ kielichowo - nerkowy nerki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość basia
Witam ,mam 40 lat w roku 1994 ,miałam usg nerek ,w opisie jest podwójny układ kielichowo -nerkowy nerki lewej .... To bylo dawno ,ale od czasu do czasu mam problem z nerkami 2 lata temu miałam 200 krwinek czerwonych w moczu ,,,podejrzewano kamien ale nie znaleziono go i zostałam bez diagnozy ,,,brałam rowatinex ,,/i jakos sie wyciszyło wszystko ,,,,teraz sama robie od czasu do czasu analize i zdarza sie slad krwi ,lub erytrocyty , ,np.ostatnio ciezar 1,030 ph 5,5 krew nieliczne leukocyty 0-1 norma do 5 erytrocyty 5-10 reszta wszystko ok ...negatywne .....w analizie moczu w krwi białko całkowite 7,4 norma 6,4-8,3 wyszedł mi podwyszony kwas moczowy 6.9 norma do 6 i niższy eGFR 65,6 ml/min/1,73m*2 norma *=90 ,, zastanawia mnie czy ta inna nerka moze miec wpływ na takie wachania wyników ,,, I wogóle czy ten podwójny układ ma znaczenie chorobowe ,dawniej nic wlasciwie mi na ten temat nie powiedziano , Teraz medycyna poszła do przodu ,,,czy taka nerka czesto sie zdarza ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość basia
Przepraszam ,,zle napisałam Nie ,,kielichowo -nerkowy !!!! Podwójny układ kielichowo -miedniczkowy ,,jest w opisie ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kasia
można powiedziweć,że to taka uroda * uroda *dopóki nie dojdą powikłania typu częste stany zapalne ,kamica ,piasek ,zastoje może się to zdarzyć, ale nie musi u ciebie wskazuje na piasek ,kamienie?Co do wyniku to zależy kto go wykonuje ,u jednego lekarza z Usg mam w jednej nerce dwa kamyki w drugiej jeden u innego lekarza wykonującego badanie nie mam nawet jednego ?????????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość basia
Dziekuje za odpowiedz ,kiedys jeden lekarz mówił ze mam tam kamyk 6mm w miednice nerkowej ,,? ale potem ani rtg brzucha /nerka niewidoczna / ani inne usg ,nic o tym nie mówiły ! A taki kamyk w miednice nerkowej sam potrafi ,,zniknąć ,,,?? basia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.