Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie tarczycy i eutyrox


Gość Patrycja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie doktorze, Chciałam się doradzić w bardzo niepokojącej dla mnie sprawie. W listopadzie 2009 roku miałam przeprowadzane badania: TSH- 2,99, anty-tpo 3,68, anty- tg 108 bilurbina 1,8 lekarz endykrynolog stwierdził zapalenie tarczycy nie wiem jakie dokładnie i zalecił mi branie eutyrox 75 przez okres 2 miesiecy i miałam dalej przerwac- według lekarza zapalenie bylo na ukonczeniu i podane leki miały dopprowadzic do jego zakonczenia Po tych 2 miesiachc zgłosiłam sie do swojego lekarz endykrynologa zgłosiłam ze przez te 2 miesiace brania tego leku czułam sie fatalnie. zaczełam odczuwać problem z sucha skóra łuszczaca sie na całym ciele. (problem zaczał sie juz w trakcie brania leku) Lekarz nie zlecil mi badan kontrolnych tarczycy tylko dał skierowanie na badanie pasozytow lamblii i glisty ludzkiej Zdecydowałam ze zrobie na wlasna reke po2 miesiacach od odstawieia eutyroxu badania tarczycy: anty tpo- 79,20 anty-tg 649.9 czekam na tsh i ft4 troche sie załamałam tym co zobaczyłam. czy to jest choroba hachimoto? Bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jest Pani w fazie zaostrzenia zapalenia tarczycy. Czy to choroba Hashimoto to trzeba by potwierdzić badaniem cytologicznym (czyli biopsja cienkoigłowa tarczycy). Proszę w tej sprawie ponownie udać się do endokrynologa. Trzeba będzie właczyć odpowiednie leczenie przeciwzapalne buc może z substytucją hormonalną. patrz strony: http://www.laboratoria24.pl/lab/_badania.php/id/148 http://www.laboratoria24.pl/lab/_badania.php/id/147

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×