Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwężenie pnia trzewnego


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panie doktorze. Czy TK jamy brzusznej z kontrastem dożylnym może wykazać zwęrzenie pnia trzewnego? Jest to dla mnie sprawa bardzo ważna. Mam bóle z lewej strony brzycha gdzieś pod żebrem,ale trudne do zlokalizowania. zrobiłam już usg j. brzusznej, gastroskopie, kolonoskopie ( wszystko ok) i czekam na wynik Tk j. brzusznej i miednicy.Schudłam 10 kg. Do tego od paru dni mam bóle lewej nogi. Jest to ból tępy utrzymujący się nawet w nocy- nie wpływa na ruchomość - trudny do zlokalizowania ,ale umiejscowiony gdzieś w głębi nogi na wysokości pachwiny. Ból jest niewyczuwalny w dotyku, nieraz robi mi sie gorąco w tę nogę. Od lipca utrzymuje się obrzęk stopy, który uległ do tej pory trochę zmiejszeniu ( ale wówczas noga mnie nie bolała) miałam wykonywane (we wrześniu) d- dimery, usg dopller, kwas moczowy.wszystko ok.Ginekologicznie też w normie. Nie wiem jakie badania mogę jeszcze wykonać żeby to wyjaśnić. Proszę o radę o jakieś wskazówki co dalej robić? Moja pani doktor na mój widok mówi * co nowego panią boli,Pani Justyno*. Jestem bezradna. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani która robiła mi dopplera (podejrzewam że nie technik a nie lekarz- to była taka akcja w naszych przychodniach) przyłożyła aparat tylko w okolicy kostek stóp ze względu na obrzęk stopy. wczoraj odebrałam wyniki tomografii i nic niepokojącego nie wykazały. Większe tętnice brzuszne w normie. cały czas mam na uwadze zespół ucisku pnia trzewnego, czy tomografia wykazałaby taką nieprawidłowość. mam jeszcze jędną watpliwość co do samej tomografii. Wiem po dwuktotnym badaniu usg j. brzusznej że mam naczyniaka na wątrobie i złogi w pęcherzyku żółciowym, natomiast w opisie z tk nie ma wzmianki na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykłe usg napewno nie wykrywa pnia trzewnego. wiem że wykrywa je usg doppler, ale czy tk j. brzusznej pokazałoby coś w tym temacie? w moim mieście nie ma poradni angiologicznej i dopplera robią tylko prywatnie, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×