Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja jednoczesnego usunięcia przepukliny pępkowej i wycięcia woreczka żółciowego


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W maju 2009r miałam usunietą przepukline pępkowa powstałą w czasie ciąży. usunięto mi m.in. pępek,poniewaz lekarz stwierdził, że z zewnątrz wygladalo to na małą przepuklinę a pod skórą miała straszny bałagann. Na drugi dzień wypisano mnie do domu. Nie dźwigałam ale szybko powróciłam do normalnego trybu zycia-mało odpoczywałam i leżałam. konsekwencja jest powrót przepukliny. Niestety okazało się także, że mam małe złolgi w woreczku żółciowym i chirurg stwierdził, że usunie obie dolegliwości w jednym zabiegu-laparoskopowo woreczek i poprzez otwór *pępkowy* przepuklinę. Chciałam się zapytać jakie moga byc konsekwencje takiego zabiegu, czy długo będę *niesprawna*, i jaka jest możliwość wystąpienia wymiotów po zabiegu?Ja bardzo panicznie się ich boję-po pierwszym zabiegu czułam się bardzo dobrze, zadnych mdłości itd. Czy przy tej operacji może byc podobnie? Czy *wpompowanie* we mnie gazów nie zwiększy ryzyka powtórnego rozerwania błon i nawrotu przepukliny?(mam 25 lat i rozciągnięte mięśnie brzuszne, podejrzewam tez rozstęp mięśni, których przez przepukline nie moge wzmocnic ćwiczeniami). Ataki bólu z powodu woreczka miałam średnio raz w miesiącu, teraz jestem na diecie i są rzadzse-dfodatkowo biorę Verdin na wątrobę.Będę BARDZO wdzięczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się zapytać jakie moga byc konsekwencje takiego zabiegu? - powikłania jakie mogą wystąpić są usunięciu pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową jak i zaopatrzeniu przepukliny w bliźnie pooperacyjnej są typowe dla tych zabiegów - bez szczegółów klinicznych (np. wielkośc przepukliny) trudno mi cokolwiek więcej napisać czy długo będę *niesprawna*? - najdłużej rekonwalescencja po takim zabiegu może trwać około 4 tygodnie jaka jest możliwość wystąpienia wymiotów po zabiegu? - jeśli przy pierwszym zabiegu nie wystąpiły wymioty pooperacyjne to raczej przy następnym nie wystąpią Czy *wpompowanie* we mnie gazów nie zwiększy ryzyka powtórnego rozerwania błon i nawrotu przepukliny? - nie, proszę się o to nie martwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Niestety nie znam rozmiarów przepukliny-*na oko* ma wielkość piłeczki do pin-ponga , może troszkę większe-ale dokładnie nie wiem. Podczas pierwszej operacji z zewnątrz wydawało się, ze to bedzie dwudziestominutowy zabieg a po *otwarciu* okazało się, że pod skórą jest straszny bałagan i trzeba było min. wyciąć pępek. Ale mimo to bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie-i proszę o trzymanie kciuków za mnie, bo zabieg już za 10 dni *-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×