Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wycięty pęcherzyk żółciowy


Gość magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam 25 lat i 6 dni temu miałam wycięty pęcherzyk żółciowy - laparoskopowo, 8 dnia będę miała ściągane szwy. Mam pare pytań po tym zabiegu: 1) kiedy mogę wziąć długą kąpiel, 2) kiedy będę mogła wziąć dziecko na ręce - 13kg, 3) czy mogę spać na brzuchu, 4) czy mogę pić kawę, a jeżeli tak to jaką i czy można pić ją z mlekiem, 5) po jakim czasie mogę normalnie jeść, 6) co się może stać, jeżeli zjem coś czego nie powinnam, i gdzie może boleć, 7) czy mogę brać tabletki przeciwbólowe i jakie Z góry serdecznie dziękuję za udzieloną pomoc. Z poważaniem, Magdalena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - Kąpiel można brać w czwartą dobę po zabiegu - Z podnoszeniem proszę się wstrzymać do około 5 tyg po zabiegu - Spać na brzuchu można wtedy, kiedy nie sprawia to dyskomfortu - Można pić kawę zbożową i słabą prawdziwą z mlekiem lub bez mleka - Powrót do normalnej diety zwykle odbywa się między 2 a 3 mc po zabiegu, oczywiście produkty powinny być wprowadzane stopiowo - Jeżeli zjesz coś nie odpowiedniego może pojawić się zgaga, nudności, odbijanie. Możesz mieć również nocne bóle umiejscowione w okolicy żołądka rozchodzące się po całej jamie brzusznej - Leki rozkurczowe np. Nospa lub Vegantalgin H który zawiera dodatkowo paracetamol Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×