Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból, napięcie, mrowienie prawej części ciała


Gość QwertY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam pewien problem od jakiegoś czasu. Odczuwam dziwne ból i napięcia po lewej stronie ciała, na wysokości żeber lub zaraz pod nimi. Czasem jak jestem w pracy i jestem zagoniony to czuję jakbym miałbardzo napięte mięśnie. Ból często jest blisko boku ciała zaraz pod żebrami. Jak uciskam bolące miejsca to nic mnie nie boli a nawet powiedziałbym, że ból znika. Wiem, że mam skoliozę i całkowicie prosty kręgosłup w odcinku lędźwiowym (chyba lekarz nazwał to jako zniesienie fizjologicznej lordozy). Zrobiłem serię różnych badań. Lekarz nawet skierował mnie na kolonoskopię. Pozostała mi jeszcze gastroskopia. Ale czy jeśli miałbym jakąś patologię w żołądku lub dwunastnicy to ból zwiększałby się przy ucisku? Bo ja tak nie mam. Od ubiegłego tygodnia co jakiś czas odczuwam delikatne mrowienie w lewych kończynach (ręka i noga). Tak jakby to nie były moje kończyny. Najdziwniejsze jest to, że jak się czymś zajmę to uczucie niby bólu znika. Jestem osobą nerwową i bardzo często się stresuję. Ten stres czasem doprowadza do tego, że mam *wędrujące* bóle w jamie brzusznej. Np przez tydzień coś mnie boli w jakimś miejscu w brzuchu. Być może teraz nadszedł etap kończyn. Ale sam już nie wiem. Bardzo często budzę się w nocy. Często nie mogę się uspic. Być może to nerwica, ale czy ona może się tak objawiać, że mam mrowienia kończyn oraz uczucie jakby one nie byy moje? Czy może to być jakaś patologia kręgosłupa? A rak kręgosłupa dawałby takie objawy? Dodam, że od około 2 miesięcy boli mnie zaraz po lewymi żebrami bardzo blisko z lewej strony. Mam tam nawet coś ci mi przeskakuje w środku. Byłem z tym u lekarza, ale powiedział, ze są to połączeni chrzęstne kości żebrowych. Ale teraz do tego bólu po lewej stronie doszły mrowienia. Jak dotknę rękę, którą mi mrowi, to uczucie znika i jest wszystko w porządku. Czasem mam tak (szczególnie) jak jestem w pracy, że podczas jakiś ważniejszych spotkań lub szkoleń, które prowadze wydaje mi się w niektórych momentach jakbym był we śnie? Panie doktorze czy może to być rak? czy nerwica może dawać takie dziwne objawy? A wada kręgosłupa może powodować, że mi mrowieją kończyny?? Jeśli tak to jak się leczy taką wadę? Operacyjnie czy przez ćwieczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, miałem bardzo podobne problemy, jak się okazało był to po prostu niedobór witamin jeśli mówimy o mrowieniu kończyn... bóle w okolicach żeber to najprawdopodobniej nerwobóle spowodowane nadmiernym stresem, być może brak magnezu, zacznij brać magnez w tabletkach a zaręczam że pomoże, mam te same problemy bóle brzucha, ale jest to wszystko na tle nerwowym, leku poszukaj raczej u psychologa i wycieszeniu się :) ja nauczyłem się z tym zyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×